Ale mistrzostwa! Wszystkie medale dla łyżwiarek z Torunia

Trzy medalistki toruńskiego Axla.
Trzy medalistki toruńskiego Axla. axeltorun.pl
Wielki sukces toruńskiego Axla. Nasze zawodniczki zajęły całe podium mistrzostw Polski juniorek solistek.

To pierwsze takie wydarzenie w historii klubu. Po short programie w Katowicach wcale się na taki sukces nie zanosiło. Torunianki zajmowały miejsca: Agata Kryger - 1, Weronika Kasprzak - 5, Marcelina Lech - 7, Agnieszka Rejment - 10, Anna Nawrot - 15 i Sarah Papa - 20.

Program dowolny to już popis Axla. W klasyfikacji końcowej złoty medal przypadł Kryger, srebrny wywalczyła Lech a brązowy Kasprzak, Rejment awansowała z 10. na 5. pozycję pozycję, Nawrot była 17., Papa 21.

Złoto Krygier to żadna niespodzianka. Zaledwie 16-letnia torunianka to ogromny talent. W grudniu została mistrzynią Polski seniorek, a potem reprezentowała nasz kraj na mistrzostwach Europy w Budapeszcie, gdzie zajęła bardzo dobre 21. miejsce.

Wcześniej wicemistrzostwo Polski juniorów dla Axla w konkurencji par tanecznych wywalczył w Bratysławie duet Natalia Kaliszek i Jaroslav Kurbakov.

Teraz Axel liczy na kolejne medale w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która 13 lutego rozpocznie się w Cieszynie.