ZOBACZ KONIECZNIE: Alvaro Soler na żywo podczas koncertu w Oświęcimiu śpiewa hit "Sofia"
Sukces, jaki Alvaro Soler odnotował pomiędzy 2015 a 2019 rokiem, z całą pewnością może zostać okrzyknięty sensacyjnym. Tuż po skończeniu studiów, hiszpańsko-niemiecki artysta trafił na szczyty list przebojów w Europie i Ameryce Południowej oraz na światowe sceny.
Alvaro Soler jest też bardzo popularny w Polsce. Często u nas gości na koncertach oraz w programach rozrywkowych. Fani pamiętają jego koncert podczas Life Festiwal w Oświęcimiu w 2018 r. W ciągu zaledwie 4 lat, ten 30-letni dziś muzyk sprzedał na całym świecie dwa mln egzemplarzy albumów, zgromadził ponad 2,5 miliarda streamów audio i ponad 1,5 miliarda streamów wideo.
W 2020 roku Alvaro Soler postanowił wziąć krótki urlop. Rok bez ciągłego podróżowania, dwanaście miesięcy na wyciszenie, 365 dni na komponowanie nowych utworów.
Alvaro Soler: Przyznaję, że byłem trochę zmęczony. To była najpiękniejsza podróż mojego życia i czułem niesamowitą wdzięczność, ale z drugiej strony było to nieco słodko-gorzkie uczucie, bo praktycznie nie miałem życia prywatnego. Chciałem spędzić trochę czasu, zdobywając inne doświadczenia. Oczywiście miałem też zaplanowane projekty służbowe i trochę koncertów, ale wtedy, jak doskonale wiemy, wszystko potoczyło się inaczej. Pandemia sprawiła, że mój urlop nabrał przymusowego charakteru.
Pierwszy singiel "Magia" zapowiadający nową płytę Alvaro Solera, „Magia”, został zainspirowany licznymi prośbami fanów. Premiera nowego krążka została zaplanowana na lato 2021, a tytuł płyty będzie taki sam jak singlowego utworu.
Alvaro Soler ma na koncie takie hity jak „El Mismo Sol”, "Sofia" czy „La Cintura” oraz dwa albumy studyjne: „Etern Agosto” z 2015 i „Mar de Colores” z 2018.
