AMP. Siatkarki z WSG Bydgoszcz tuż za podium

Siatkarki z WSG Bydgoszcz w Katowicach zajęły najgorsze miejsce dla sportowca, czyli czwarte archiwum AZS WSG Bydgoszcz
W Katowicach odbył się finał Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce kobiet i mężczyzn. Kujawsko-Pomorskie reprezentowały w nim drużyny Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Więcej radości swojej uczelni sprawił zespół siatkarek, który zajął w końcowej klasyfikacji 4. miejsce. W jego składzie znalazły się zawodniczki z czterech klubów: Pałacu Bydgoszcz, Sokoła Mogilno, Budowlanych/Budlex Toruń i Jokera/Mekro Świecie. Tylko Aleksandra Iwaszko obecnie nie gra nigdzie, ale przypomnijmy, że jest ona wychowanką świeckiego klubu. Z Jokerem awansowała do II ligi, ale w niej już nie zagrała.
Mankamentem bydgoskiej drużyny był brak nominalnej rozgrywającej. W jej rolę musiała z konieczności wcielić się Anna Hohn, na co dzień atakująca Jokera/Mekro.
WSG Bydgoszcz zawody rozpoczęła dobrze. W eliminacjach w swojej grupie zajęła 2. miejsce za AWF Kraków (porażka 1:2). Bydgoszczanki pokonały wcześniej Politechnikę Warszawską 2:1 i Uniwersytet Śląski Katowice 2:0.
Do półfinału (system grupowy) WSG Bydgoszcz przystąpiła z zaliczonym wynikiem przegranego meczu z AWF Kraków. To po części zamknęło szanse na mistrzowski tytuł. Tym bardziej, że krakowianki także w tym etapie były niepokonane. Siatkarki z Kujawsko-Pomorskiego w grupie półfinałowej pokonały Uniwersytet Rzeszowski 2:0 (15,22) i przegrały z Uniwersytetem Łódzkim 1:2 (19,-21,-12). Jednak dzięki lepszemu bilansowi setów (trzy drużyny miały po 4 pkt) zajęły 2. miejsce. I mogły walczyć o brązowy medal.
Niestety, mecz o 3. miejsce nie wyszedł najlepiej. WSG Bydgoszcz uległa Akademii Górniczo-Hutniczej Kraków 0:3 (-16,-17,-23). Na otarcie łez bydgoska WSG wygrała klasyfikację szkół niepublicznych.
Akademickim Mistrzem Polski w siatkówce kobiet została Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Krosno, która w zaciętym finale zwyciężyła AWF Kraków 3:2 (15,-11,-21,24,14).

Klasyfikacja końcowa kobiet: 1. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Krosno, 2. Akademia Wychowania Fizycznego Kraków, 3. Akademia Górniczo-Hutnicza Kraków, 4. Wyższa Szkoła Gospodarki Bydgoszcz, 5. Uniwersytet Łódzki, 6. Uniwersytet Szczeciński, 7. AWF Katowice, 8. Uniwersytet Rzeszowski, 9. AWF Warszawa, 10. AWFiS Gdańsk, 11. Akademia Leona Koźmińskiego Warszawa, 12. Politechnika Warszawska, 13. AWF Wrocław, 14. Uniwersytet Ekonomiczny Katowice, 15. Uniwersytet Śląski Katowice, 16. Akademia Pomorska Słupsk.

WSG BYDGOSZCZ: Ewelina Krzywicka - kapitan, Patrycja Polak, Zuzanna Czyżnielewska, Michalina Wojciechowska, Justyna Opoń, Anna Hohn, Aleksandra Iwaszko, Małgorzata Kolanowska (libero).

Panowie na dziesiątym

Gorzej w Katowicach wiodło się studentom z Bydgoszczy. Zajęli oni 10. miejsce. WSG w eliminacjach pokonała Politechnikę Warszawską 2:0 oraz przegrała z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową Wałbrzych 0:2 i AGH Kraków 0:2. Ten bilans dał bydgoszczanom 3. miejsce przekreślając szanse na zdobycie medalu.
W półfinale o 9-12 miejsce WSG Bydgoszcz wygrała z PWSZ Kalisz 2:0 (22,14). Na zakończenie AMP w Katowicach siatkarze z Kujawsko-Pomorskiego w meczu o 9. miejsce przegrali z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim Olsztyn 1:2 (20,-27,-9).
Złoty medal przypadł reprezentacji Uniwersytetu Rzeszowskiego, która w finale zwyciężyła PWSZ Wałbrzych 3:1. Brąz zdobyła PWSZ Racibórz.

Klasyfikacja końcowa mężczyzn: 1. Uniwersytet Rzeszowski, 2. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Wałbrzych, 3. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Racibórz, 4. Akademia Górniczo-Hutnicza Kraków, 5. Politechnika Śląska Gliwice, 6. Akademia Leona Koźmińskiego Warszawa, 7. Politechnika Poznańska, 8. Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, 9. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski Olsztyn, 10. Wyższa Szkoła Gospodarki Bydgoszcz, 11. Uniwersytet Adama Mickiewicza Poznań, 12. PWSZ Kalisz, 13. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania Rzeszów, 14. Politechnika Warszawska, 15. Uniwersytet Śląski Katowice, 16. Olsztyńska Szkoła Wyższa.

WSG BYDGOSZCZ: Rafał Szopiński - kapitan, Wojciech Kozłowski, Łukasz Owczarz, Rafał Obermeler, Kamil Nowak, Marcin Waliński, Tomasz Bonisławski.

W klasyfikacji szkół niepublicznych WSG Bydgoszcz była trzecia.