Andżelika druga, Dawid piąty w mistrzostwach Polski

Migawka z biegu panów. Z nr 29 Dawid Klaybor z Sierosławia
Migawka z biegu panów. Z nr 29 Dawid Klaybor z Sierosławia nadesłane
Na stadionie w Białych Błotach odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (U-23) w biegach na 10 000 metrów. Z dobrej strony pokazali się w nich reprezentujacy nasze województwo Andżelika Dzięgiel (MKL Toruń) i Dawid Klaybor (niezrzeszony).

Do biegu mężczyzn przystąpiło 17 biegaczy. Nasze województwo reprezentował tylko Dawid Klaybor z Sierosławia (powiat świecki). Zajął 5. miejsce uzyskując czas 31:57,49.
- Tempo biegu było wolne - relacjonuje Dawid Klaybor. - Wszystko rozegrało się na ostatnich 600 metrach. Na finiszu zabrakło mi trochę sił. Do podium zabrakło mi trzech sekund.
Mistrzem Polski został Łukasz Oślizło AZS AWF Katowice) - 30:05,15. Drugi był Krystian Zalewski - 31:18,47, a trzeci Marek Skorupa (obaj UKS Barnim Goleniów) - 31:54,39.

Srebro dla Torunia

W biegu kobiet wicemistrzynią Polski została Andżelika Dzięgiel (MKL Toruń) uzyskując czas 36:35,24. Lepsza od niej była tylko Aleksandra Lisowska (KS AZS UMW Olsztyn) - 36:02,92. Brąz przypadł Kamili Pobłockiej - 36:40,44.