Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Około 90 zawodników wzięło udział w trzeciej edycji...

Aquathlon Kruszwica. Pływali w Gople. Biegali nad Gopłem [zdjęcia]

Około 90 zawodników wzięło udział w trzeciej edycji Aquathlon Kruszwica. Zwyciężył Jakub Kubiński z Bydgoszczy.

Impreza rozpoczęła się z prawie godzinnym opóźnieniem. Nad Kruszwicą bowiem szalała burza i padał rzęsisty deszcz. Zawodnicy ruszyli dopiero, gdy aura się trochę poprawiła.

Uczestnicy musieli najpierw przepłynąć 500 metrów w jeziorze, a następnie przebiec 5 kilometrów malowniczą trasą wzdłuż Gopła.

Pierwszy na mecie zameldował się Jakub Kubiński z Bydgoszczy. Drugi był Marek Kowalczyk, również z Bydgoszczy. Trzecie miejsce zajął Jakub Stefankiewicz z Łodzi. Najszybszy mieszkaniec powiatu inowrocławskiego, Jakub Rusztyk z Inowrocławia, zajął 6. miejsce.

Jak podkreślają organizatorzy, celem aquathlonu jest promowanie zdrowego trybu życia oraz zachęcanie coraz większej grupy osób do udziału w sportach wytrzymałościowych.

Organizatorami imprezy są Gmina Kruszwica i Nadgoplańskie WOPR. Trzeci aquathlon wspierali Fundacja Orlen Dar Serca oraz Zakłady Tłuszczowe w Kruszwicy.

Polecamy

Świątek zagra o wielką stawkę! Aż 2,4 mln euro dla mistrzyni Rolanda Garrosa 2024

Wkrótce nie zatankujesz gazu do samochodu?