Beata Mikołajczyk całkiem nieźle otworzyła sezon

Kazimierz Fiut
Beata Mikołajczyk z UKS Kopernik Bydgoszcz zajęła 6 miejsce w jedynce na 500 m w zawodach Pucharu Świata w węgierskim Szeged. Tomasz Czachorowski

Inauguracja międzynarodowego sezonu odbyła się przed tygodniem w Portugalii. Tam z Polaków wystąpiła jedynie Marta Walczykiewicz, która w K-2 200 m była trzecia.

W miniony weekend biało-czerwoni wystąpili już w pełnym zestawieniu. Najlepiej w Szegedzie wypadli kanadyjkarze (bez bydgoskich przedstawicieli), którzy zdobyli 2 medale: złoty w C-2 1000 m i brązowy w C- 1000 m.

Z bydgoskich kajakarek i kajakarzy UKS Kopernik i Zawiszy najlepiej zaprezentowała się trzykrotna medalistka Igrzysk Olimpijskich Beata Mikołajczyk, która tym razem popłynęła nie w dwójce, a jedynce na 500 m. Popularna „Becia” była trzecia w przedbiegu, wygrała półfinał, a w finale zajęła 6. miejsce, podobnie jak w K-1 200 m Walczykiewicz.

Mikołajczyk wystąpiła też w mikście 6x500 m z Bartoszem Stabno zajmując 7. pozycję.

Ich młodsza koleżanka Dominika Włodarczyk z Zawiszy w K-1 200 m i K-2 500 m zajmowała 4. miejsce w finale B (13. lokata generalnie).

Martyna Mikołajczak mistrzynią Europy w wioślarstwie!

W finale B pływali też kajakarze - podopieczni Mariusza Słowińskiego. 7. lokatę (w sumie był na 16. pozycji) zajął Piotr Siemionowski (Zawisza), z kolei kajakowa czwórka z Martinem Brzezińskim (Zawisza) wygrała finał B (10. pozycja), natomiast dwójka na 500 m z Piotrem Mazurem (Zawisza) była 8. (17.).

Obecnie polska ekipa przenosi się do stolicy Serbii – Belgradu, gdzie już w piątek rozpoczną się trzecie regaty PŚ. Po nich kontynuowane będą dalsze przygotowania do lipcowych mistrzostw Europy w bułgarskim Płowdiw.