
Quietly speaking colors (Kotryna Calkaite, Litwa), ul. Ciasna
Większość wspomnień ma kolory. Instalacja jest pamiątkowym obrazem ojca autorki, zawierającym całą gamę doświadczeń, spostrzeżeń, wyuczonych rzeczy, momentów spokoju i szczęścia, chwil wsłuchania się w otoczenie, w osoby obok ciebie, jak i w samego siebie. To droga do kwintesencji istoty, do wewnętrznego dziecka, do pierwszego związku – związku z twoimi twórcami.

Retush (Studenci WSP UMK, Polska), Pałac Dąmbskich, ul. Łazienna
Pałac Dąmbskich przez wiele lat był siedzibą Zakładu Plastyki Intermedialnej. Młodzi artyści tworzący animację na potrzeby tego mappingu nie mieli okazji studiować w tym budynku, dlatego animacja przewrotnie ukazuje miejsce poprzez „różnorodność twórców”. Projekcja zrealizowana została przez grupę 15 osób – studentów z Zakładu Plastyki Intermedialnej WSP UMK. Animacje są autorskimi wypowiedziami w większości skupiającymi się na „zabawie” formą plastyczną. Nie brakuje jednak bardziej zaangażowanych czy też lekko krytycznych akcentów, które wnikliwe oko odbiorcy z pewnością wyłapie.

Świetlny Spektakl Specjala (Top-Art, Polska), Skwer Oficerskiej Marynarki Wojennej
Świetlny pokaz na skwerze przed Bramą Klasztorną zabierze widzów w podróż po Północy, tajemniczej krainie pełnej nieokiełznanych żywiołów, nieskrępowanej wyobraźni i unikalnej symboliki Pomorza, Kujaw, Warmii i Mazur. Pokaże nam też sam Toruń w nieznanym do tej pory świetle.
Projekcja nieprzeznaczona dla widzów małoletnich.

Rainbow Connection (Yun, Singapur), Hotel Bulwar
Instalacja to ekspozycja modułów solarnych przetworzonych do formy ruchomej pryzmatycznej projekcji na ziemi. Moduły złączone ze sobą, tworzą płótno światła, które eksploruje fantastyczne i zjawiskowe krajobrazy głębokiego morza, lasu czy chmur. Gdy moduły delikatnie obracają się i kołyszą na wietrze, instalacja wydaje się ożywiać zmieniającymi się cieniami, wyświetlając wyobraźnię twórcy. Świetlne moduły wykonane są z upcyklingowanych pojemników, przez lokalne społeczności. Rainbow Connection (Yun, Singapur), Hotel Bulwar
Instalacja to ekspozycja modułów solarnych przetworzonych do formy ruchomej pryzmatycznej projekcji na ziemi. Moduły złączone ze sobą, tworzą płótno światła, które eksploruje fantastyczne i zjawiskowe krajobrazy głębokiego morza, lasu czy chmur. Gdy moduły delikatnie obracają się i kołyszą na wietrze, instalacja wydaje się ożywiać zmieniającymi się cieniami, wyświetlając wyobraźnię twórcy. Świetlne moduły wykonane są z upcyklingowanych pojemników, przez lokalne społeczności.