Bez medalu na mistrzostwach Polski juniorów w siatkówce plażowej

Jakub Nurczyński wspólnie z Wojciechem Pernakiem zajęli w Łodzi 7-8. miejsce
Jakub Nurczyński wspólnie z Wojciechem Pernakiem zajęli w Łodzi 7-8. miejsce Sławomir Wojciechowski
Na obiektach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi rozegrano finałowy turniej mistrzostw Polski juniorów w siatkówce plażowej. Najlepsze pary z naszego województwa zajęły 7-8. miejsce.

W zawodach uczestniczyło 16 par wyłonionych w czterech turniejach półfinałowych. Wśród nich były trzy drużyny z Kujawsko-Pomorskiego. Dwie reprezentowały Chemika Bydgoszcz, a jedna Ziemowita Osięciny.
Naszym siatkarzom nie udało się dostać do strefy medalowej. Bydgoszczanie Jakub Nurczyński/Wojciech Pernak i Paweł Stysiał/Jan Lesiuk zajęli 7-8. miejsce, zaś duet Ziemowita Michał Głowacki/Łukasz Kalinowski został sklasyfikowany na pozycjach 9-12. Tak się złożyło, że zawodników z Osięcin wyeliminowali z turnieju Nurczyński/Pernak.
Mistrzami Polski zostali Tomasz Wierzbicki i Mateusz Łysikowski (UKS Błyskawica Szczecin).

Klasyfikacja końcowa: 1. Tomasz Wierzbicki/Mateusz Łysikowski (UKS Błyskawica Szczecin), 2. Michał Korycki/Jakub Jetke (UKS SMS Łódź), 3. Dominik Kmiecik/Jakub Macura (UKS SMS Łódź/KS Beskid Siatkarz Skoczków), 4. Mateusz Paszkowski/Maciej Kaszewiak (UKS SMS Łódź), 5-6. Jakub Zdybek/Paweł Lewandowski (Gwardia Wrocław), Adam Jabłoński/Artur Pasiński (KS WIFAMA Łódź), 7-8. Jakub Nurczyński/Wojciech Pernak (Chemik Bydgoszcz), Paweł Stysiał/Jan Lesiuk (Chemik Bydgoszcz), 9-12. Michał Tomczak/Maciej Lendzian (UKS Tempo 25 Olsztyn/UKS Chemik Olsztyn), Michał Głowacki/Łukasz Kalinowski (Ziemowit Osięciny), Kacper Bąkiewicz/Damian Jakubiuk (Zahir Wschowa), Bartosz Bernat/Kamil Semeniuk MMKS Kędzierzyn-Koźle), 13-16. Marek Pachocki/Norbert Wardak KPS Progress Września), Michał Walenciak/Kamil Guzik Czarni Połaniec), Karol Borończyk/Oskar Herman Exact System Norwid Częstochowa), Jędrzej Gruszczyński/Maciej Kurek (KS Progress Września).

Faworytki nie zawiodły

Juniorki finał Mistrzostw Polski miały w Krapkowicach, a nie jak wcześniej głosił komunikat PZPS w Łodzi. Wśród finalistek nie było żadnej pary z naszego województwa. Złoty medal drugi raz z rzędu wywalczyły Jagoda Gruszczyńska i Katarzyna Kociołek (UKS SMS Łódź). Zawodniczki te w całym turnieju nie przegrały nawet jednego seta. Drugie były kadetki Aleksandra Stępień i Marta Pietroczuk (Zryw Volley Iława), a trzeci duet Maria Włoch/Natalia Gruszczyńska (UKS SMS Łódź).