Biathlon. Krystyna Pałka zdobyła srebrny medal mistrzostw świata!

(S-G)
Krystyna Pałka zdobyła srebrny medal na biathlonowych mistrzostwach świata, które rozgrywane są w Novym Mescie na Morawach. Licencja poniżej. Sławek
Krystyna Pałka stała się bohaterką narodową. W niedzielnym biegu pościgowym Polka wywalczyła srebrny medal. To największy sukces niespełna 30-letniej zawodniczki AZS AWF Katowice, urodzonej w Zakopanem.

Niedzielny bieg na dochodzenie (10 km) w czeskim Novym Meście wygrała Norweżka Tora Berger (czas 28 min. 48,4 sek. - 3 karne rundy). To trzeci krążek Berger (w dorobku ma złoto w sztafecie mieszanej i srebro w sprincie). Srebrny medal wywalczyła Krysia Pałka (strata 18,5 sek. - 2 karne rundy), a brąz - Ukrainka Olena Pindruszna (21,5 sek. straty - 2 karne rundy). 12. lokatę zajęła Magdalena Gwizdoń (strata 1 min. 22 sek. - 4 karne rundy), 13. była Monika Hojnisz (1.22,7 - 1), a 27. Weronika Nowakowska-Ziemniak (2.27,6 min. straty - 4 karne rundy).

Bieg sprinterski zakończył się niespodziewanym zwycięstwem Oleny Pidrusznej. Najlepsza z Polek, Krystyna Pałka, zajęła 7. pozycję. Ukrainka uzyskała czas 21 min. 2,1 sek. (0 karnych rund). Srebrny medal zdobyła Norweżka Tora Berger (strata 6,4 sek. - 1 karna runda), a brąz - Ukrainka Wiktorija Semerenko (22,8 sek. straty - 0).

Na razie Emil Hegle Svendsen jest największą gwiazdą mistrzostw. Norweg ma w dorobku złoty medal w sztafecie mieszanej oraz 2 złote krążki w sprincie i biegu pościgowym. W sobotnim sprincie (10 km) mężczyzn Svendsen uzyskał czas 23 min. 2d5,1 sek. (1 karna runda). Srebro przypało Francuzowi Martinowi Fourcade (strata 8,1 sek. - 1 karna runda), a brąz wywalczył Słoweniec Jakov Fak (11,2 sek. straty - 0 karnych rund).

W niedzielę rozegrano bieg pościgowy (12,5 km). Wygrał Svendsen (czas 32 min. 35,5 sek. - 1 karna runda) przed M. Fourcade (strata 0,1 sek. - 2). Brązowy medal zdobył Rosjanin Anton Szipulin (3,6 sek. straty - 1), zajmując 7. lokatę w sobotnim sprincie. Na czele klasyfikacji b. pościgowego (12. zawodów) jest M. Fourcade - 280 przed Svendsenem - 270 i Rosjaninem Dmitrijem Małyszko - 231 pkt. Liderem PŚ (16. biegów) jest M. Fourcade - 753 przed Svendsenem - 703 i Małyszko - 544 pkt.

* Zdjęcie udostępnione jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 2.0.