Bieg dla resocjalizacji w Chojnicach [zdjęcia]

Arkadiusz Marciszek
Niewiele biegowych imprez ma tak szlachetne przesłanie. Chojnicki Areszt Śledczy zorganizował bieg przełajowy na dystansie 5 kilometrów. Nie było ograniczeń co do uczestnictwa. Pośród ponad 60 zawodników było 10 mężczyzn i 3 kobiety, które obecnie odbywają kary pozbawienia wolności. Głównym celem imprezy była resocjalizacja więźniów. - Biegam od kilku lat, mam możliwość trenowania i rozwijania swoich umiejętności. Pasją biegania zaraziłem swoją dziewczynę, która dzisiaj też brała udział w zawodach - powiedział nam Krzysztof Chyrek, który zajął I miejsce w kategorii skazanych.W kategorii funkcjonariuszy - mężczyzn pierwsze 3 miejsca zajęli Paweł Ettinger, Daniel Swoboda i Krystian Jasiński. Wśród funkcjonariuszek kolejne lokaty zajęły: Milena Schulz, Marzenna Jędrzejczyk, Justyna Stadnicka, Monika Grabowska i Anna Kruk. W kategorii open zwyciężył Krzysztof Kapischka. Wśród kobiet zwyciężyła Renata Lietz.   INFO Z POLSKI 18.05.2017 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju
Niewiele biegowych imprez ma tak szlachetne przesłanie. Chojnicki Areszt Śledczy zorganizował bieg przełajowy na dystansie 5 kilometrów. Nie było ograniczeń co do uczestnictwa. Pośród ponad 60 zawodników było 10 mężczyzn i 3 kobiety, które obecnie odbywają kary pozbawienia wolności. Głównym celem imprezy była resocjalizacja więźniów. - Biegam od kilku lat, mam możliwość trenowania i rozwijania swoich umiejętności. Pasją biegania zaraziłem swoją dziewczynę, która dzisiaj też brała udział w zawodach - powiedział nam Krzysztof Chyrek, który zajął I miejsce w kategorii skazanych.W kategorii funkcjonariuszy - mężczyzn pierwsze 3 miejsca zajęli Paweł Ettinger, Daniel Swoboda i Krystian Jasiński. Wśród funkcjonariuszek kolejne lokaty zajęły: Milena Schulz, Marzenna Jędrzejczyk, Justyna Stadnicka, Monika Grabowska i Anna Kruk. W kategorii open zwyciężył Krzysztof Kapischka. Wśród kobiet zwyciężyła Renata Lietz. INFO Z POLSKI 18.05.2017 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju Arkadiusz Marciszek
Niewiele biegowych imprez ma tak szlachetne przesłanie. Chojnicki Areszt Śledczy zorganizował bieg przełajowy na dystansie 5 kilometrów.