BIEGI NARCIARSKIE. 3 Tour de Ski; Justyna Kowalczyk ostatnia

(S-G)
Justyna Kowalczyk zajęła ostatnie miejsce w swoim ćwierćfinałowym biegu w sprincie na 1,2 km w czeskim Novym Mescie zaliczanego do punktacji Tour de Ski.

Do półfinału nie zdołał awansować także polski biegach Janusz Krężelok.

Polka w trakcie swojego biegu została przewrócona i nie zdołała odrobić strat, przybiegając ze znaczną stratą na metę za zwyciężczynią biegu Słowaczką Aleną Prochazkovą. Ostatecznie zawody wygrała Włoszka Arianna Follis, która w finałowym biegu wyprzedziła Słowenkę Petrę Majdic oraz Finkę Aino Kaisę Saarinen. Liderka Tour de Ski Włoszka Magda Genuin zajęła czwarte miejsce.

Wśród panów najlepsi okazali się Norwedzy, którzy zajęli trzy z czterech pierwszych miejsc. Pierwszego na mecie Pettera Northuga, drugiego Tore Arne Hetlanda oraz czwartego Johna Kristiana Dahla rozdzielił jedynie Włoch Cristian Zorzi, który zajął najniższy stopień podium.

W Sylwestra ub. roku na Morawach kobiety rywalizowały na dystansie 10 km techniką klasyczną, a mężczyźni - 15 km st. klas. Finka Virpi Kuitunen wygrała bieg na 10 km i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej Tour de Ski. Czwarta była Kowalczyk.

Niemiecki narciarz Axel Teichmann wygrał bieg na 15 km. Na 15. pozycji uplasował się Szwajcar Dario Cologna - lider klasyfikacji generalnej (po 4. zawodach cyklu TdS). W gronie 61 zawodników, 54. miejsce zajął Krężelok.

Kolejne (ostatnie 3. edycji TdS) zawody odbędą się w Val Fi Fiemme.