Biegi narciarskie. Justyna Kowalczyk dziś druga! Za Bjoergen

(S-G)
Justyna Kowalczyk (AZS AWF Katowice) zajęła w Kuusamo drugie miejsce w cyklu Ruka Triple zaliczanym do Pucharu Świata w biegach narciarskich. FiS
Zwyciężyła Norweżka Marit Bjoergen, a na najniższym stopniu podium stanęła jej rodaczka Heidi Weng.

Niedzielny bieg kobiet na dochodzenie (10 km stylem klasycznym) wygrała Bjoergen (czas 31 min. 19,4 sek.), która wybiegła na trasę jako pierwsza. Druga na mecie zameldowała się Justyna Kowalczyk (strata 1.21,4 min.), startując z 4. pozycji (traciła na starcie 1.01,5 sek. Polka wyprzedziła m. in. Amerykankę Kikkan Randall (5. na mecie, strata 2.24,8 min.). W niedzielnym biegu, tuż za Polką uplasowały się dwie Norweżki: 3. Heidi Weng (1.23,9 min. straty), awansując z 5. pozycji i Therese Johaug (1.34,1).

52. była Kubińska (5.21,6), a 54. Maciuszek (5.46 min. straty). Jaśkowiec nie stanęła na starcie. Najszybsza, w niedzielnym biegu, była Bjoergen (czas 31 min. 19,4 sek.), wyprzedzając Johaug (strata 8,1 sek.), Weng (10,4) i Kowalczyk (19,9 sek. straty).

Przeczytaj także: Biegi narciarskie: Justyna Kowalczyk poza czołową dziesiątką w Kuusamo

Klasyfikację generalną Ruka Triple (3. biegi), uważany za trójbój w biegach narciarskich, wygrała Bjoergen (jest to jej 57. zwycięstwo w PŚ). Norweżka, oprócz 50 pkt. za wygraną niedzielnego biegu, otrzymała 200 pkt. premii za wygranie Ruka Triplle. Kowalczyk otrzymała 40 plus 160 pkt.

Na czele klasyfikacji PŚ (po 5. zawodach) jest Bjoergen - 450 pkt. przed Johaug - 273, Kowalczyk - 260, Weng - 234 i Randall - 225 pkt. Klasyfikacji PŚ na dystansach (3. biegi) przewodzi Bjoergen - 200 przed Johaug - 166, Randall - 109 pkt. Kowalczyk zajmuje 10. pozycję - 68 pkt.