Borussia w finale Ligi Mistrzów! Real odrobił dwie bramki, pasjonująca końcówka meczu

(emka)
Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek zagrają 25 maja na Wembley w finale piłkarskiej Ligi Mistrzów. Ich Borussia Dortmund uległa we wtorek 0:2 Realowi Madryt, ale niesamowity dwumecz wygrała 4:3.

Zgodnie z oczekiwaniami od początku spotkania do zdecydowanych ataków ruszyli gospodarze, którzy musieli odrobić aż trzy gole straty z Dortmundu. W bramce Borussi świetnie spisywał się jednak Weidenfeller, który obronił strzały Higuaina i Ronaldo z kilku metrów. Z kolei Ozil fatalnie spudłował będąc w znakomitej sytuacji. Gola mogli też zdobyć goście z Niemiec, ale Lewandowski źle trafił w piłkę i Lopez bez problemu obronił ten strzał.

Już po kwadransie powinno zatem być 3:1. Później mecz nadal toczył się w szybkim tempie, ale piłkarze obu drużyn nie mieli już tak doskonałych okazji do otwarcia wyniku. Pierwsza połowa zakończyła się więc remisem 0:0 i "polska" Borussia była tylko 45 minut od gry w finale na Wembley.

Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!

Tuż po zmianie stron awans do finału mógł zaklepać żółto-czarnym Lewandowski. Najpierw Polak fatalnie spudłował z 11 metrów, a potem huknął w poprzeczkę. W 57. minucie Jose Mourinho, trener Realu postawił wszystko na jedną kartę. Kaka wszedł za Coentrao i "Królewscy" grali od tej chwili tylko trzema obrońcami. W ataku z kolei Benzema zmienił Higuaina.

Kadrowe roszady długo nic jednak Hiszpanom nie dawały. Gospodarze nie mieli bowiem pomysłu na rozmontowanie bardzo dobrze grającej obrony Borussi. Wydawało się więc, że goście kontrolują spotkanie i awans mają w kieszeni. Tymczasem końcówka meczu była pasjonująca. W 83. minucie pierwszego gola zdobył Benzema, 5. minut później na 2:0 podwyższył Ramos i emocje sięgnęły zenitu. Borussia nie dała sobie jednak wbić kolejnej bramki i niesamowity dwumecz z Realem wygrała 4:3.

Real Madryt - Borussia Dortmund 2:0 (0:0)

Bramka: Benzema (83), Ramos (88)

Real: Lopez - Essien, Ramos, Varane, Coentrao (57. Kaka) - Modrić, Alonso (67. Khedira) - Di Maria, Ozil, Ronaldo - Higuain (57. Benzema).

Borussia: Weidenfeller - Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer - Gundogan, Bender (91. Bender) - Błaszczykowski, Goetze (14. Grosskreutz), Reus - Lewandowski (87. Kehl).

W środę w drugiej półfinałowej parze Barcelona zagra z Bayernem Monachium. Pierwszy mecz Bawarczycy wygrali 4:0.