Brexit to możliwe wyjście Wielkiej Brytanii z UniiEuropejskiej. Referendum w tej sprawie odbywa się 23 czerwca 2016 roku.
Brytyjczycy ku zaskoczeniu wszystkich, w tym przede wszystkich rynkówfinansowych, opowiedzieli się za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej (UE). W reakcji na to funt do dolara potaniał o prawie 11proc., japońska giełda spadła o 7proc., szwajcarski frank podrożał o 6 proc. do 4,19 zł. I to nie koniec zamieszania na rynkach finansowych. Dziś tworzy się historia. Ruszyła lawina, która bardzo wiele może zmienić. Zarówno w europejskiej polityce, jak w i światowej gospodarce, i na rynkach finansowych.
W piątek inwestorzy obudzili się w nowej rynkowej rzeczywistości. Rzeczywistości BREXIT-u. Wszystko wskazuje na to, że Brytyjczycy opowiedzieli się za opuszczeniem Unii Europejskiej. W ten scenariusz jeszcze wczoraj nikt nie wierzył. Nie wierzyły sondażownie, bukmacherzy i rynki finansowe. Stało się jednak inaczej niż oni zakładali. Około 52proc. Brytyjczyków opowiedziało się za BREXIT-em.
Unijne referendum w Wielkiej Brytanii. Skutki dla Polaków - co z walutami?
