Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Zakaz handlu w niedziele obowiązuje od marca 2018 r. Na początek rząd zdecydował, że sklepy mogą być czynne tylko w dwie niedziele miesiąca - pierwszą
  Wiadomości

  Niedziela - 13.01.2019. Czy sklepy są dzisiaj otwarte?

  Niedziela, 13 stycznia. Wielu internautów zadaje sobie od rana pytanie - czy sklepy 13.01.2019 roku są otwarte?

 2. Poniedziałek to dzień handlowych żniw w sklepach internetowych
  Wiadomości

  Poniedziałek to dzień handlowych żniw w sklepach internetowych

  W poniedziałki sklepy internetowe zarabiają dwa razy więcej niż w soboty - wynika z danych platformy sklepów internetowych Shoper, jak i operatora płatności online Blue Media. Pierwszego dnia tygodnia dużo więcej wizyt kończy się też zakupem niż w weekendy.

 3. Zakaz handlu w niedziele: wrócą DWIE niedziele handlowe w miesiącu, bo PiS traci wyborców?
  Strefa biznesu

  Będą dwie niedziele handlowe, bo PiS traci wyborców?

  Ostatnie doniesienia medialne ws. o zaostrzeniu ustawy o zakazie handlu i wprowadzenia zmian w 2019, skutkujących tylko jedną niedzielą handlową w miesiącu sugerują, że takie rozwiązanie przyczynia się do spadku liczebności wyborców PiS, którzy niekoniecznie zgadzają się z zakazem handlu w niedziele w takim wymiarze. Ponadto, jak informuje portal wiadomoscihandlowe.pl - skrywana przed światem jest analiza skutków ustawy ograniczającej handel w niedzielę, przygotowana przez ekspertów Biura Analiz Sejmowych i próżno jej szukać na witrynach internetowych Sejmu. Co z niej wynika i czy czeka nas powrót do dwóch niedzieli handlowych w miesiącu?

 4. - Ustawa nie dotyczy nieruchomości zabudowanych tylko garażami - mówi Sylwia Ziółkowska z FSM
  Prawo i podatki

  Użytkowanie wieczyste gruntów znika, ale są wyjątki

  - Dostałem rozliczenie za garaż. Naliczono mi za niego opłatę za wieczyste użytkowanie gruntów. Jak to mam rozumieć? Przecież użytkowanie wieczyste przechodzi do historii - dopytuje pan Stanisław z bydgoskiego Fordonu.

 5. Zmiany w kodeksie pracy 2019. Wysokość zarobków przestanie być tajemnicą [16.01.2019]
  Wiadomości

  Zmiany w kodeksie pracy 2019. Wysokość zarobków przestanie być...

  Wciąż niewiele firm w Polsce decyduje się na ujawnienie proponowanych zarobków w ogłoszeniu o pracę. Wysokość wynagrodzeń to temat tabu nie tylko podczas procesów rekrutacyjnych. Nie rozmawiają o nich pracownicy, a pracodawcy zobowiązują ich do utrzymania wynagrodzeń w tajemnicy. Jednak w niedługim czasie może się to zmienić.