Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. GIS wycofuje z obrotu popularny suplement diety. Jak poinformował Główny Inspektorat Sanitarny, wycofana z obrotu została partia suplementu diety „Propolis
  Aktualności

  Rakotwórcze substancje w popularnym suplemencie diety!

  Nowe ostrzeżenie GIS! Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu z obrotu partii suplementu diety „Propolis Plus”. GIS stwierdził w badanych próbkach suplementu diety przekroczenie poziomu wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych - substancji, która może być rakotwórcza!

 2. Przeciętne wynagrodzenie w grudniu 2018 r. wyniosło 5 274,95 zł
  Wiadomości

  Przeciętne wynagrodzenie w grudniu 2018 r. wyniosło 5 274,95 zł

  Firmy zatrudniające dziesięciu lub więcej pracowników rozbiły w grudniu bank, wypłacając im średnio 5 274,95 zł miesięcznej pensji. Tak wysokich wynagrodzeń nie było nigdy w historii i choć wypłaty grudniowe zawsze są rekordowymi w skali roku, to i tak skala podwyżki średniej płacy jest imponująca. W skali roku, w stosunku do grudnia 2017 roku przeciętne wynagrodzenie wzrosło także mocno - o 6,1 proc, a liczone za całe lata - rok 2018 w stosunku do 2017 to wzrost aż o 7,1 proc.

 3. W temacie ulgi mieszkaniowej, początek 2019 r. przynosi kilka zmian.
  Z kraju i ze świata

  Ulga mieszkaniowa. Ważne zmiany dla kupujących

  Początek 2019 r. przyniósł zmiany w podatkach. Z punktu widzenia branży nieruchomości, najważniejsza dotyczy ułatwienia w skorzystaniu z ulgi mieszkaniowej. Warto też wiedzieć o rozszerzeniu katalogu wydatków na cele mieszkaniowe.

 4. Zdjęcie ilustracyjne. Ceny OC spadają, a rośnie z kolei wysokość wypłacanych świadczeń i odszkodowań z tytułu polis OC
  Aktualności

  W 15 województwach ceny OC spadły. A u nas? [mapy]

  Rok 2018 zakończył się kolejnym spadkiem cen OC. W grudniu 2018 średnia cena transakcyjna polisy OC wyniosła 618 zł - to o około 10 proc. mniej niż rok wcześniej.

 5. Strajk w sklepach Biedronki w 2019 roku? Rozpoczęło się referendum strajkowe [lista żądań, stanowisko Biedronki]
  Z kraju i ze świata

  Będzie strajk w Biedronce? Trwa referendum! [stanowisko firmy]

  Związki zawodowe działające w Jeronimo Martins Polska porozumiały się ws. referendum strajkowego. Teraz pracownicy wypowiedzą się, czy chcą wziąć udział w strajku. Żeby referendum było ważne musi w nim wziąć udział ok. 33 tys. pracowników Biedronki. Referendum w Biedronce rozpoczęło się 15 stycznia i potrwa do 30 kwietnia.