Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Placówki medyczne są - po instytucjach finansowych - drugim, najczęściej wybieranym celem ataków hakerskich.
  Wiadomości

  Dane skradzione u lekarza, cudzy kredyt do spłaty

  Zapobiec utracie danych w ten sposób się nie da, tak jak nie da całkowicie wyeliminować ludzkich błędów. Trzeba więc mieć świadomość, że tak się może zdarzyć i zachować czujność - każdy podejrzany sygnał może dowodzić, że ktoś dysponuje naszymi danymi osobowymi i chce je wykorzystać na naszą szkodę.

 2. 23.08.2018 krakow agh akademia gorniczo hutnicza przesadzanie drzewa dzwig robotnicy lipa drzewofot. anna kaczmarz / dziennik polski / polska pres
  Z kraju i ze świata

  To Ukraińcy najczęściej pracują w Polsce na czarno

  Liczba Ukraińców, wobec których stwierdzono nielegalne wykonywanie lub powierzenie wykonywania pracy i prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce od stycznia do września 2019 r. wzrosła o 26 proc. (w porównaniu z analogicznym okresem 2018 r.) wynika z danych Komendy Głównej Straży Granicznej. Nasi wschodni sąsiedzi stanowią największą grupę spośród wszystkich narodowości, które w Polsce działają w szarej strefie.

 3. Zgodnie z zapowiedziami rządu, nauczyciele mogą liczyć na kolejną podwyżkę w drugiej połowie 2020 roku. Ma ona wynieść ok. 6%. Na razie jednak nie znane
  Wiadomości

  Zarobki nauczycieli. Rząd planuje podwyżki w 2020 roku

  Z początkiem września 2019 r. zarobki nauczycieli wzrosły o prawie 10 proc. Podwyżki wynagrodzeń nauczycieli to efekt porozumienia, jakie resort edukacji podpisał w czasie strajku w kwietniu 2019 r. z jedną z trzech central związkowych. Jednak w najbliższym czasie, część nauczycieli otrzyma kolejną podwyżkę wynagrodzeń. Wszystko za sprawą wyższej płacy minimalnej, która będzie obowiązywać od 1 stycznia 2020 r. Zgodnie z zapowiedziami rządu, w 2020 roku nauczycieli mogą się spodziewać jeszcze jednej podwyżki. Sprawdzamy, ile zarabiają aktualnie nauczyciele i ile wynosi średnie wynagrodzenie pedagogów.

 4. Każdy, kto planuje zakup prezentów mikołajkowych przez internet, powinien złożyć zamówienie najpóźniej w ostatnim tygodniu listopada.
  Z kraju i ze świata

  Zakupowe szaleństwo. Nawet co 8. paczka dotrze z opóźnieniem

  Black Friday, Cyber Monday, święta Bożego Narodzenia. Za chwilę rozpocznie się tegoroczne zakupowe szaleństwo. Jednak im bliżej Gwiazdki, tym dłuższy czas oczekiwania na przesyłkę i mniejsze szanse na jej dotarcie na czas.

 5. Abonament RTV 2020. Poczta Polska udostępniła nowe stawki na 2020 rok. Ile zapłacimy za abonament RTV? Sprawdźcie.
  Aktualności

  Abonament RTV 2020. Poczta Polska podaje nowe stawki

  Abonament RTV 2020. Poczta Polska udostępniła nowe stawki na 2020 rok. Ile zapłacimy za abonament RTV? Sprawdźcie.