Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Enrique Diaz-Alvarez, analityk Ebury Polska
  Z kraju i ze świata

  Umocnienie polskiego złotego w relacji do euro

  Ubiegły tydzień nie przyniósł zbyt wielu istotnych publikacji ekonomicznych ze świata, czy też decyzji z zakresu polityki monetarnej ze strony kluczowych banków centralnych. Kursy walut G10 utrzymały się w wąskich korytarzach wahań, podczas gdy waluty rynków wschodzących nadal odnotowywały umocnienie względem walut gospodarek rozwiniętych. Umocnieniu walut rynków wschodzących sprzyjała różnica w poziomie stóp procentowych między tymi krajami, a gospodarkami rozwiniętymi i perspektywy ich cięcia w przypadku tych ostatnich. W ostatnim tygodniu żadna z walut G10 nie doświadczyła zmiany kursu o więcej niż 1 proc. Można było jednak zaobserwować, że w ostatnich dniach waluty europejskie (poza frankiem szwajcarskim) były ogólnie słabsze, podczas gdy zwyżkowały waluty Antypodów.

 2. Posiedzenie Sejmu. Będzie dodatek 500 plus dla niepełnosprawnych. Sejm uchwalił ustawę. Podniesiono próg dochodowy, dzięki poprawce Kukiz'15
  Polska i Świat

  Będzie 500 plus dla niepełnosprawnych. Sejm uchwalił ustawę

  Posłowie przegłosowali w piątek ustawę, która zakłada przyznanie osobom niezdolnym do samodzielnej egzystencji świadczenia uzupełniającego w kwocie 500 zł miesięcznie.

 3. Mecenas Marcin Milczarek z kancelarii prawnej Ecovis Milczarek i Wspólnicy.
  Z kraju i ze świata

  Od stycznia 2020 przedsiębiorcy zapłacą wyższą składkę ZUS

  W czerwcu br. rząd przedstawił prognozy makroekonomiczne zawarte w założeniach projektu budżetu państwa na kolejny rok. Wynika z nich, iż przedsiębiorców czeka wzrost wysokości składek na ubezpieczenia społeczne.

 4. Sieć drogerii Rossmann apeluje do klientów: "Chroń się przed słońcem!" i wycofuje ze sprzedaży kremy do opalania z niskim filtrem.
  Wiadomości

  Rossmann wycofuje partie kremów do opalania!

  Sieć drogerii Rossmann apeluje do klientów: "Chroń się przed słońcem!" i wycofuje ze sprzedaży kremy do opalania z niskim filtrem. Decyzja dotyczy kremów do opalania z filtrami poniżej 10 SPF.

 5. Uwaga klienci Banku Pekao. Nie otwierajcie takich wiadomości, bo wyczyszczą wasze konta! [23.07.2019]
  Wiadomości

  Nie otwieraj takich wiadomości, bo wyczyszczą twoje konto!

  Złodzieje chcą wykraść pieniądze z kont klientów Banku Pekao, wysyłają więc w e-mailach odnośniki do fałszywej strony. Przed atakiem ostrzega bank i portal Niebezpiecznik, który zajmuje się m.in. takimi oszustwami.