Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Średnio pacjenci musieli dodatkowo zapłacić nieco ponad 70 zł. Pozytywną informacją jest to, że pacjenci sieciowych centrów medycznych z takimi opłatami
  Z kraju i ze świata

  Opłata covidowa jest legalna? Sprawą zajął się UOKiK

  Nawet 350 zł wynosi tzw. opłata covidowa w niektórych prywatnych placówkach medycznych. Najczęściej z tą opłata możemy się spotkać w placówkach medycznych, u dentystów,w zakładach kosmetycznych czy zakładach opieki zdrowotnej. Z białego wywiadu przeprowadzonego przez UOKiK wynika, że w co trzeciej placówce medycznej stwierdzono pobieranie tzw. opłaty covidowej.

 2. MEN: Nauczanie na odległość do końca roku szkolnego
  Polska i Świat

  MEN: Nauczanie na odległość do końca roku szkolnego

  - Do 26 czerwca, czyli do planowanego zakończenia zajęć dydaktycznych będzie realizowane kształcenie na odległość - poinformował w poniedziałek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Szef resortu wyjaśnił również jak wyglądać będą wakacyjne wyjazdy uczniów.

 3. Niedziele handlowe 2020 - zmiany. Jest szansa, że na chwilę wrócą handlowe niedziele! [5.06.2020 r.]
  Wiadomości

  Jest szansa, że na chwilę wrócą handlowe niedziele!

  Aż dziewięć organizacji przedsiębiorców apeluje o otwarcie sklepów w niedziele. Przez zamknięcie centrów handlowych wiele osób zostało bez pracy, a sklepy przestały zarabiać. Z dnia na dzień! Teraz klientów jest dużo mniej.pracująca niedziela wyszłaby wielu na dobre.

 4. Skarbówka zajmie konta za zaległy abonament RTV?
  Pieniądze

  Abonament RTV - skarbówka zajmie konta za zaległości? Media donoszą...

  Niezapłacony abonament RTV może skończyć się zajęciem konta przez Skarbówkę? Gazeta Wyborcza podaje, że taka przykrość spotkała ich czytelniczkę. Zgodnie z doniesieniami urzędy skarbowe zajmują konta emerytom i ściągają z nich zaległy abonament, nawet jeśli emeryt nie korzysta z telewizji. Wystarczy, że zapomnieli wyrejestrować odbiornik.

 5. W kwietniu i maju Pesa przekazała osiem pociągów do niemieckiego przewoźnika Deutsche Bahn. Dotąd dostarczyła za Odrę 54 Linki, które są eksploatowane
  Prowadzenie firmy

  Bydgoska Pesa wzmacnia produkcję i tnie etaty w biurach

  Restrukturyzacja w bydgoskiej firmie trwa od ok. dwóch lat. Właśnie rozpoczęła się jej nowa odsłona, czyli przenoszenie pracowników z administracji do produkcji. Tym, którzy zdecydują się odejść, zakład chce umożliwić przekwalifikowania się i wesprzeć ich w adaptacji na rynku pracy.