Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Z początkiem czerwca zostały podpisane ostatnie rozporządzenia do Nowelizacji Ustawy o Transporcie Drogowym.
  Z kraju i ze świata

  Ekspert: Zmieniło się podejście ludzi do przemieszczania

  - Z pewnością zmieniło się podejście ludzi do przemieszczania. W wielu miastach środki transportu zbiorowego ustąpiły miejsca prywatnym przejazdom czy rozwiązaniom z zakresu mikromobilności- tłumaczy w rozmowie z AIP Michał Konowrocki, Dyrektor Zarządzający Uber Polska.- Głównym celem nowelizacji ustawy o transporcie drogowym było zrównanie zasad wobec wszystkich podmiotów zajmujących się przewozem osób. Nowe przepisy stawiają w centrum przede wszystkim pasażera i liberalizują dostęp do rynku. Weszły one w życie 1 stycznia 2020r.

 2. Pracownicy umysłowi pokochali pracę zdalną. Praca zdalna w badaniach. Na zdjęciu: programista pocylający się nad włączonym komputerem
  Praca

  Pracownicy umysłowi pokochali pracę zdalną. A pracodawcy?

  Praca zdalna to głównie domena pracowników umysłowych. Za sprawą epidemii COVID-19 jej popularność rośnie dużo szybciej niż w poprzednich latach. Aż 90% respondentów ARC Rynek i Opinia jest zdania, że praca zdalna stanie się bardziej popularna niż dotychczas.

 3. Ryszard Bober (PSL). Oszczędności: 1,3 mln zł. Nieruchomości: dom 120 - 230 tys. zł (współwłasność), dom - 20 tys. zł (własność odrębna), 4 mieszkania
  Z regionu

  Prześwietliliśmy majątki naszych senatorów. Mamy milionerów!

  Najbogatszym senatorem w Kujawsko-Pomorskiem jest Ryszard Bober, który zgromadził ponad 1,3 mln zł. Ma też największe zobowiązania do spłaty - ponad 1 mln zł. Na drugim miejscu znalazł się Józef Łyczak, który ma ponad 500 tys. zł,ale za to nieruchomości opiewające na około 1,5 mln zł. Warte milion jest tez siedlisko Andrzeja Kobiaka.

 4. 09-06-2020 bialystok ac stag konferencja wojewoda tarcza antykryzysowa koronawirus fot. wojciech wojtkielewicz/kurier poranny gazeta wspolczesna / polska
  Z kraju i ze świata

  Rzecznik MŚP: Kończą się programy pomocowe i pieniądze

  - Całe biuro pracowało na wysokich obrotach przez te 3 miesiące. Na początku przedsiębiorcy obawiając się o swoje firmy, zgłaszali do nas różne postulaty pomocy. Kolejne branże, w tym pierwszym okresie, przedstawiały nam swoją sytuację- wyjaśnia w rozmowie z AIP Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. - Teraz mamy ten okres po, kończą się programy pomocowe, kończą się pieniądze i teraz trzeba przejść przez ten trudny okres. Tych pieniędzy już na pewno nie będzie, na pewno nie w takiej ilości- mówi.

 5. Prace nad nowelizacją ustawy refundacyjnej trwają od kilku lat, bo wprowadzenie zmian w tym zakresie wymaga szerokich konsultacji.
  Z kraju i ze świata

  W Polsce może zabraknąć wielu leków

  Prezydent Andrzej Duda złożył w Sejmie projekt ustawy o Funduszu Medycznym, który ma na celu poprawę zdrowia i jakości życia Polaków. Producenci Leków i konfederacja Lewiatan w liście do prezydenta ostrzegają, że projekt ustawy zawiera zmiany w zakresie refundacji leków, które mogą doprowadzić do braków leków w Polsce. Do tego dochodzi niepokój związany z możliwym uszczupleniem środków budżetu na refundację leków.