Tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego w Ciechocinku wystartowała na początku czerwca. Mieszkańcy mieli miesiąc, by przedstawiać swoje pomysły na zagospodarowanie części wydatków publicznych. Weryfikacja formalno-merytoryczna wskazała 7 propozycji, które mogą trafić pod głosowanie.
Na liście udostępnionej przez urząd miasta znajdziemy: „Sensory powietrze w Ciechocinku wraz edukacją dzieci i młodzieży”; „Park trampolinowy dla dzieci, młodzieży i dorosłych”, który miały znaleźć się w Parku Tężniowym w pobliżu OSiR; „Ciechocińskie Rowery Miejskie”; „Przedszkolne Boisko Marzeń – wielofunkcyjne boisko sportowe z bezpieczną nawierzchnią” przy przedszkolu samorządowym nr 2 im. Kubusia Puchatka; „Lepsza murawa na Stadionie Miejskim – budowa systemu nawadniania boiska”, „Budowę Hali Pneumatycznej pozwalającej na całoroczne wykorzystanie Orlika przy Szkole Podstwawej Nr 1 w Ciechocinku” oraz „Climatic Festival – I edycja ECHO", czyli seria koncertów gwiazd np.Łąki Łan, Kapela Ze Wsi Warszawa. Do tego "Zdrojowe Pląsanie" - cicha dyskoteka w Parku Zdrojowym; "Śmiech to zdrowie" – nieme filmy z muzyką na żywo i spotkania z celebrytami.
Wnioskodawcy, których projekty nie zostały zakwalifikowane mają 7 dni na odwołanie się od decyzji komisji. Informację o zaakceptowaniu lub odrzuceniu poznają w przeciągu tygodnia od złożenia niezbędnej dokumentacji.
Według harmonogramu ostateczną listę projektów zakwalifikowanych przez komisję poznamy 15 września i tego dnia rozpocznie się również głosowanie. Wykaz projektów znajdziemy na stronie internetowej miasta ciechocinek.pl w zakładce Budżet Obywatelski. Decydować będzie można w sposób elektroniczny, za pomocą specjalnej aplikacji lub przesłanie zeskanowanej karty do głosowania oraz tradycyjny, poprzez złożenie karty w sekretariacie urzędu miasta. Każdy mieszkaniec Ciechocinka dysponuje jednym głosem, który będzie mógł oddać na wybrany projekt. W bieżącej edycji przedsięwzięcia na realizację propozycji mieszkańców przeznaczona została kwota 400 tys. złotych.
