Bydgoskie szkoły na podium ogólnopolskich zawodów pływackich [wyniki, zdjęcia]

mw-g
Medale zdobyli: Marianna Rydyńska (3 złote, 1 srebrny)Krzysztof Matuszewski (1 złoty)Natalia Hermanowska (2 brązowe)Stanisław Janeczek (1 brązowy)Sebastian Miniszewski (1 brązowy)Mikołaj Dobrindt (1 brązowy)uczestnicy sztafet (2 srebrne, 1 brązowy) nadesłał Bartosz Ronkiewicz
W weekend, 14-15 kwietnia szkoły sportowe z całej Polski zmagały się w Raciborzu podczas zawodów pływackich o tytuł Ogólnopolskiego Mistrza Polski Szkół Sportowych. Jak co roku zgłosiło się kilkadziesiąt klubów, m.in. z Warszawy, Koszalina, Krakowa, Lublina oraz z Bydgoszczy.

Uczniowie dwóch bydgoskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 44 Mistrzostwa Sportowego oraz Gimnazjum ner 54 Mistrzostwa Sportowego przyniosły chlubę miastu podczas ogólnopolskich zawodów pływackich.

Reprezentowali je zawodnicy:
- w kategorii wiekowej do lat 14: Rydyńska Marianna, Tomasik Otylia, Hermanowska Natalia, Orum Melisa, Sędłak Alicja, Studzińska Nadia, Ronkiewicz Dominika, Zelis Julia, Czarniak Wiktoria, Miniszewski Sebastian, Knopp Jarosław, Janeczek Stanisław, Bania Karol, Domagała Tymoteusz, Szymański Igor;
- w kategorii wiekowej do lat 16: Groń Weronika, Frysiak Zuzanna, Gajdzińska Amelia, Kamińska Anna, Cygan Julia, Matuszewski
Krzysztof, Dobrindt Mikołaj, Wiśniewski Mikołaj, Jeliński Marcel, Olszewski Jakub.

Medale zdobyli: Marianna Rydyńska (3 złote, 1 srebrny)Krzysztof Matuszewski (1 złoty)Natalia Hermanowska (2 brązowe)Stanisław Janeczek (1 brązowy)Sebastian