
Dr Piotr Kowalski (pierwszy od lewej) przyznał, że w leczeniu bólu przewlekłego np. akupunktura jest stosowana jako uzupełnienie terapii, jednak NFZ niechętnie takie zabiegi refunduje. Dlatego nie są one zbyt powszechne w lecznictwie.

Chińska delegacja (od lewej): Li Junjun (przewodniczący), Huang Ke (wicedyrektor Szpitala Ludowego nr 2 w Nanning) i Yuan Haitao (wicedyrektor departamentu medycznego w Szpitalu Ludowym nr 1 w Nanning) podczas spotkania w szpitalu w Grudziądzu

Chińska medycyna istnieje 3000 lat. Grudziądzka lecznica chce wykorzystać wiedzę chińskich lekarzy w leczeniu bólu przewlekłego. Lekarze z Chin, po zwiedzeniu szpitala, wyrazili gotowość do takiej wspólpracy.

Po podpisaniu listu intecyjnego obie strony były przekonane, że zyskają na tym pacjenci w Grudziądzu i Nanning. Przewodniczący chińskiej delegacji Li Junjun (pierwszy z prawej) uważa, że organizacja i zarządzanie szpitalem w Grudziądzu może być wzorem do wprowadzenia niektórych rozwiązań także dla lecznic w Chinach.