Chłopcy jak rycerze, a dziewczynki jak królewny. W grudziądzkim muzeum [zdjęcia]
pb
Wesoło było na rodzinnych warsztatach, które z okazji obchodzonej niedawno 1050 rocznicy chrztu Polski, zorganizowało muzeum w Grudziądzu.Chłopcy - jak to kandydaci na rycerzy - wykonywali miecze oraz tarcze. Dziewczynki - kandydatki na dwórki - nawlekały korale i zszywały mieszki. O tym z czym chrzest się wiązał i jakie były ówczesne zwyczaje opowiadała Małgorzata Kurzyńska z działu archeologii. Kolejne warsztaty rodzinne w muzeum zaplanowano na najbliższą sobotę o g. 10. Okazją do zorganizowania tych zajęć jest Międzynarodowy Dzień Rysunku Graficznego. Wstęp: 4 zł, zapisy pod nr tel. 56/46-590-63, wew. 18.
Wesoło było na rodzinnych warsztatach, które z okazji obchodzonej niedawno 1050 rocznicy chrztu Polski, zorganizowało muzeum w Grudziądzu.
Chłopcy - jak to kandydaci na rycerzy - wykonywali miecze oraz tarcze. Dziewczynki - kandydatki na dwórki - nawlekały korale i zszywały mieszki. O tym z czym chrzest się wiązał i jakie były ówczesne zwyczaje opowiadała Małgorzata Kurzyńska z działu archeologii.
Kolejne warsztaty rodzinne w muzeum zaplanowano na najbliższą sobotę o g. 10. Okazją do zorganizowania tych zajęć jest Międzynarodowy Dzień Rysunku Graficznego. Wstęp: 4 zł, zapisy pod nr tel. 56/46-590-63, wew.18.