Zajęcia są adresowane do dzieci, zarówno z gminy Sępólno, jak i przebywających w tym czasie w Sępólnie na wakacjach.
Pierwsze zajęcia już ruszyły. Od poniedziałku Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie prowadzi „Pirackie wakacje”. Jest to cykl imprez dla dzieci w wieku 8-15 lat. Uczestnicy zabawy wcielają się w rolę morskich piratów, poznają tajniki żeglarstwa, a także odkrywają tajemnice bezludnej wyspy. Zajęcia potrwają do 8 lipca. Koszt udziału w warsztatach to 40 zł za dziecko.
Z bezpłatnej oferty można za to skorzystać w Wałdowie. Tamtejszy Wiejski Ośrodek Kultury w dniach 18-29 lipca zorganizuje półkolonie dla dzieci. Zajęcia będą się odbywały codziennie (za wyjątkiem sobót i niedziel) w godzinach 10 - 14. W programie między innymi: zajęcia taneczne, plastyczne, sportowe, muzyczne i cyrkowe. Nieco wcześniej, bo od poniedziałku do 15 lipca, letnisko prowadzone będzie w Wiejskim Ośrodku Kultury w Lutowie. Tam w godzinach od 10 do 13 organizowane będą piesze wycieczki, zajęcia taneczne, konkursy zręcznościowe oraz warsztaty plastyczne. Oferta obu tych placówek jest kierowana do dzieci w wieku od 3 do 16 lat. W dniach 25-29 lipca półkolonie dla dzieci w wieku 7-10 lat zorganizuje Gminne Przedszkole nr 1, przy ul. Nowy Rynek 2. W tym przypadku wymagane są wcześniejsze zapisy. Są one przyjmowane osobiście w siedzibie placówki oraz telefonicznie (52 388 20 79 oraz 666 020 610). Udział w półkoloniach będzie płatny. Koszt - 30 zł za dziecko.
Półkolonie organizuje także Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie. Zajęcia będą się odbywały w dniach 1-12 sierpnia w godzinach 10 -14. Jest to oferta dla dzieci w wieku 7-12 lat. Niezależnie od pory dnia oraz wieku, można czytać e-booki.
Półkolonie na sportowo organizuje natomiast Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie. Są to codziennie - 6-godzinne treningi i inne atrakcje dla dzieci w wieku 7-13 lat. Niestety, na te zajęcia nie ma już wolnych miejsc.
Zobacz:
Co oznacza Brexit dla kujawsko-pomorskich firm, które eksportują na Wyspy? [opinie przedsiębiorców]
Szok! Tramwaj Pesa Swing jechał bez motorniczego
ME w Toruniu. "Wolontariat pomylono z tanią siłą roboczą"