
Zastosowanie i właściwości zielonej rośliny zwanej czarcim żebrą
Zwyczajowo określane jako czarcie żebro, ziele ostrożenia nie wyróżnia się szczególnie swoim wyglądem, a raczej przypomina zwykłe chwasty. Rośnie na terenach podmokłych, łąkach oraz w rowach, a czasami można je znaleźć również na podmokłych składowiskach odpadów. Charakterystyczną cechą czarciego żeberka są fioletowe kwiaty i ząbkowane liście.

Jednak mimo swojego zwyczajnego wyglądu, czarcie żebro posiada wiele zaskakujących właściwości. Poniżej przedstawiamy praktyczne zastosowanie tej rośliny:
Ziele ostrożenia ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, co sprawia, że jest często stosowane do leczenia drobnych skaleczeń, oparzeń, ukąszeń owadów oraz ran.

Ma również działanie moczopędne, co sprawia, że jest stosowane w leczeniu chorób nerek i dróg moczowych.
Czarcie żebro jest bogate w składniki odżywcze, takie jak witamina C, beta-karoten, magnez i żelazo, co przyczynia się do poprawy ogólnego stanu zdrowia.
Ziele ostrożenia może być również stosowane w kuchni jako dodatek do sałatek lub jako przyprawa do mięs.
Podsumowując, mimo że czarcie żebro nie wyróżnia się wyglądem, to posiada ono wiele praktycznych zastosowań i korzyści dla zdrowia.

Kąpiel oczyszczająca z uroków
Wymieszaj 50 gram ziół (1 opakowanie) z 1 ½ – 2 litrami wody, a następnie gotuj przez 10-15 minut. Po przecedzeniu, wlej wywar do wanny i zanurz się w nim, relaksując się i delektując chwilą spokoju. Zalecamy utrzymanie pozycji przez 15 minut, mimo że może to początkowo wywołać dziwne odczucia, wszystko jest w porządku.