S, AIP, TVN24/x-news
Ewa Kopacz i Beata Szydło.
Ewa Kopacz i Beata Szydło. Piotr Smoliński
Dziś Debata Liderów. U nas relacja online. Zobacz, gdzie oglądać transmisję tv.

Wczoraj odbyła się debata Kopacz - Szydło. - Debata nie będzie miała wpływu na wynik wyborów. Trochę poprawi wyniki PiS i nieco osłabi wyniki PO. Obie panie były przygotowane, żeby nie przegrać i to narzuciło poziom debaty. Pani Szydło ryzykowała bardzo dużo, premier Kopacz walczyła o swoje stanowisko, przegrana oznacza koniec jej przywództwa w PO, jej radykalne zwycięstwo w debacie wpłynęłoby na poprawę wyników PO. Merytorycznie wszystkie cztery części debaty minimalnie wygrała pani Szydło.W żadnej z tych czterech części debaty pani Kopacz nie wypadła lepiej - powiedział prof. Piotr Grochmalski, politolog z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Wtorkowa „Debata Liderów” 20.10.2015, na których będą obecne zarówno Ewa Kopacz, jak i Beata Szydło, również rozpocznie się o godzinie 20:00, ma potrwać sto minut i będzie transmitowana przez trzy największe telewizje. Prowadzić ją będą Diana Rudnik (TVP1), Grzegorz Kajdanowicz (TVN) i Jarosław Gugała (Polsat).

Podzielono ją na trzy części tematyczne społeczno-gospodarczą, dotyczącą polityki zagranicznej i bezpieczeństwa oraz poświęconą wizji i ustroju państwa. Liderzy komitetów wyborczych będą mieli na odpowiedź w każdej turze trzy minuty oraz 45 sekund w ramach podsumowania

U nas relacja online: Debata online
Live stream na Polsat News: tutaj