Zobacz wideo: Nowe przepisy prawa ruchu drogowego. To się zmieni!
- Aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom województwa, strażakom ochotnikom niezbędne są samochody i sprzęt. Wyposażenie jednostek znacząco wzmocni służby ratownicze. W nowej perspektywie finansowej planujemy dalsze zakupy wspierające druhów w Kujawsko-Pomorskiem - zapewniał wicemarszałek województwa Zbigniew Sosnowski podczas wręczenia umów.
W ramach czwartego etapu projektu „Nowoczesne służby ratownicze” z Regionalnego Programu Operacyjnego Ochotnicza Straż Pożarna w Sępólnie Krajeńskim otrzymała dofinansowanie w wysokości 360 tys. zł na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Wkład własny gminy pokryje 25 procent wartości projektu.
- Wcześniej zwróciliśmy się do burmistrza o zabezpieczenie w budżecie wkładu własnego na ten cel. Gmina Sępólno dołoży 91 402 zł – mówi Piotr Warmiński, prezes OSP Sępólno.
Sprzęt jak najbardziej jest potrzebny druhom. Trafi do sępoleńskiej jednostki w 2021 roku, a obecny ford – do OSP Wałdowo, która przygotowuje się do wpisania do Krajowego Systemu-Ratowniczo-Gaśniczego. Dlatego ważne jest doposażenie jej.
- Nowy samochód dla OSP Sępólno jak najbardziej się przyda. Będzie multifunkcjonalny. Posiadać będzie nowe możliwości operacyjno-techniczne, większy pojemnik na wodę, bo pomieści jej tonę. Samochód, który mamy, jest na 200 litrów, więc nowy pojazd będzie bardziej użyteczny. Sprzętu z roku na rok przybywa, a w fordzie robi się ciasno. Oprócz tego samochód będzie miał na sobie motopompę strażacką. Nowy wóz będzie dla nas bardziej funkcjonalny – zaznacza Artur Cetnarski, prezes Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Sępólnie. - Niestety, w naszej gminie mamy samochody jedne z najstarszych. Najnowszy ma OSP Wałdowo – dodaje.
Z unijnego dofinansowania skorzysta również OSP Kamień Krajeński, która zostanie wyposażona w motopompę pożarniczą.
