Dobry rok Darii Fabiszak

Adam Lewandowski
Daria na treningu w Byszewie
Daria na treningu w Byszewie ADam Lewandowski
Pochodzi z Łąska Małego. Dobre wyniki w kolarstwie sprawiły, że przeniosła się do Darłowa, gdzie uczy się i jest zawodniczką klubu kolarskiego Kross Ziemia Darłowska. Przygotowuje się do kolejnych zawodów. -

- To jest dobry rok Darii - mówi jej darłowski trener Marcin Adamów. - Najpierw zdobyła brąz w jeździe indywidualnej na czas w szosowych mistrzostwach Polski. Ten wynik sprawił, że została powołana do polskiej reprezentacji. Wzięła udział - po raz pierwszy - w rozgrywanych w Turcji mistrzostwach Europy. Na ponad 60 startujących tam juniorek - Daria ma dopiero 18 lat - uplasowała się na 14 pozycji.
Przed wyjazdem do Turcji startowała jeszcze w górskich mistrzostwach Polski, zdobywając tam kolejny brąz. To potwierdziło jej wszechstronność kolarską.
Po mistrzostwach Europy juniorka Daria Fabiszak startowała w mistrzostwach Polski na torze. Zawody miały miejsce w Pruszkowie. Zdobyła tam kilka medali: złoto w trzyosobowej drużynie - ze swymi klubowymi koleżankami - Sabiną Napieralską i Justyną Mazur z Murucina, gmina Sicienko. Zdobyła też srebro w sprincie olimpijskim i brąz w wyścigu punktowym. - Przygotowujemy się teraz do szosowych mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 27-29 sierpnia - mówi trener Darii Fabiszak.