https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dodatkowe zatrudnienie

Ewa Brzozowska-Kowalka

     Od 1 kwietnia br. zmieniają się zasady regulujące łączenie zasiłków i świadczeń przedemerytalnych z przychodami z tytułu działalności zarobkowej.
     W myśl nowelizacji ustawy z dnia 14 grudnia 1994 roku o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu bezrobociu (Dz.U. z 2001r., nr 6, poz.56 ze zm.) od 1 kwietnia br. prawo do świadczenia przedemerytalnego będzie zawieszane w przypadku:
     

  • podjęcia pozarolniczej działalności,
         

  • podjęcia zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej, jeżeli łączna kwota przychodów, w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych, uzyskanych w danym miesiącu z tytułu zatrudnienia i innej pracy zarobkowej oraz otrzymywanego świadczenia przedemerytalnego byłaby wyższa od kwoty 200 proc. zasiłku dla bezrobotnych, tj. 953,40 zł,
         

  • osiągania przychodów z innych tytułów niż wyżej wymienione, podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych oraz uzyskiwania diet i innych należności pieniężnych przez osoby wykonujące czynności związane z pełnieniem obowiązków społecznych i obywatelskich (posła, senatora, ławnika, radnego), jeżeli łączna kwota uzyskanych przychodów w danym miesiącu z tych tytułów i świadczenia przedemerytalnego będzie wyższa od kwoty 200 proc. zasiłku dla bezrobotnych.
         Nowe zasady zarobkowania dotyczyć będą wszystkich osób pobierających zasiłki i świadczenia przedemerytalne, czyli zarówno osób, które nabyły prawo do tych świadczeń przed 1 stycznia 2002 roku jak i osób, które prawo do świadczenia przedemerytalnego nabyły w bieżącym roku.

  • emisja bez ograniczeń wiekowych
    Wideo

    Biznes

    Polecane oferty
    * Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
    Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska