Zamknij

Gazeta Pomorska

Dom Kopernika w Toruniu po remoncie. Zobacz, jak wygląda! [zdjęcia]

Remont w Domu Mikołaja Kopernika w Toruniu trwał kilka miesięcy. Ponowne otwarcie zaplanowano na sobotę 23 czerwca. Ruszyła już sprzedaż biletów dla

Grzegorz Olkowski

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/15] Następne

Dom Kopernika w Toruniu po remoncie. Zobacz, jak wygląda!

Remont w Domu Mikołaja Kopernika w Toruniu trwał kilka miesięcy. Ponowne otwarcie zaplanowano na sobotę 23 czerwca. Ruszyła już sprzedaż biletów dla zwiedzających.

Dzięki gruntownej rewitalizacji, na gości czekać będą zupełnie nowe atrakcje – zróżnicowane trasy tematyczne, ekrany dotykowe, kino 5D, liczne multimedia. Pojawią się również udogodnienia – zwiedzanie odbywać się będzie płynniej, zamontowana zostanie winda zewnętrzna dla niepełnosprawnych.

Całkowity koszt remontu wyniesienie ok. 14 milionów złotych. Pieniądze pochodzą z programu „Toruńska Starówka – etap II”.

Trwa już sprzedaż biletów do wyremontowanego Domu Mikołaja Kopernika. Można je kupić w kasach Muzeum Okręgowego i na stronie bilety.muzeum.torun.pl w cenie 17 złotych (normalny) i 10 złotych (ulgowy). Z racji spodziewanego dużego zainteresowania, osoby wpuszczane będą co 15 minut w grupach liczących maksymalnie 40- osób. Oznacza to, że że bilety ważne będą na konkretną godzinę, którą wybrano w momencie zakupu.

Warto dodać, że po remoncie wstęp do Domu Mikołaja Kopernika będzie płatny także w środy.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy