Dublet Vectry!

(kf)
Katarzyna Kowalska w tym sezonie jest kolekcjonerką medali
Katarzyna Kowalska w tym sezonie jest kolekcjonerką medali Fot. Piotr Kieplin
Złoty i srebrny medal zdobyły zawodniczki Vectry Włocławek w rozegranych w Olszynie młodzieżowych mistrzostwach Polski w biegach przełajowych.

Mistrzynią kraju została Katarzyna Kowalska, dla której jest to już czwarty tytuł młodzieżowy w tym sezonie. Mistrzyni Europy do lat 23 w biegu na 3000 m z przeszkodami wyprzedziła na 4-kilometrowej trasie o 8 sekund klubową koleżankę Martę Wojtkuńską, rewanżując jej się za ubiegłoroczną porażkę na przełajowych trasach. Włocławianki miały szansę na komplet medali, lecz Iwona Lewandowska zajęła 4. pozycję. Wyprzedziła ją Dominika Główczewska (SKLA Sopot). Klasyfikację drużynową kobiet zdecydowanie wygrała Vectra.

W biegu młodzieżowców na 6 km triumfował Kamil Murzyn (Śląsk Wrocław).
Mistrzostwa w Olszynie były też kwalifikacją do młodzieżowych mistrzostw Europy, które odbędą się 9 grudnia w hiszpańskim Toro. Pojadą tam Kowalska, Wojtkuńska i Lewandowska, srebrne medalistki sprzed roku w klasyfikacji drużynowej.