Tegoroczny Dzień Star Wars rozpocznie się w sobotę, 7 maja 2022 o godz. 12:00 przed żnińską Basztą na rynku. Potem będą spotkania z członkami grup kostiumowych, wspólne zdjęcia, konkurs z nagrodami, imperialna strzelnica oraz akademia Jedi. Całość zakończy się o godz. 16:00, ale pół godziny później będzie można pograć w gwiezdnowojenne planszówki.
Na wydarzenie do Żnina przyjadą członkowie grup kostiumowych z Polish Garrison 501st Legion, Rebel Legion Eagle Base, a także z Bydgoskiego Fanklubu Star Wars.
Dzień Gwiezdnych Wojen zapoczątkuje w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Żninie Tydzień Bibliotek 2022. Co będzie w kolejnych dniach? Zobaczcie poniżej:
- poniedziałek, 9 maja 2022, godz. 18:00 - Klub Podróżnika. Szymon Springer opowie o wielkiej włóczędze po Australii.
- wtorek, 10 maja 2022, godz. 10:00 - Ukraińska przygoda z bajkami (z wizytą w przedszkolu).
- środa, 11 maja 2022, godz. 11:00 - "Jak się żyło w PRL", czyli spotkanie autorskie z Wojciechem Przypilakiem.
- czwartek, 12 maja 2022, godz. 11:00 - spotkanie z dr Dominikiem Wierskim, filmoznawcą i kulturoznawcą.
- piątek, 13 maja 2022, godz. 13:00 - wernisaż wystawy Barbary Musiał pod tytułem "Pałuckie hafty i koronki".

Wideo