Pierwotnie święto to obchodzono dwukrotnie: 24 czerwca, jako Światowy Dzień Organizacji UFO, upamiętniając w ten sposób rocznicę pierwszego raportu (1947) o niezidentyfikowanych pojazdach latających oraz właśnie 2 lipca - w rocznicę incydentu w Roswell w 1947 roku.
Haktan Akdogan, turecki badacz UFO, organizator międzynarodowych konferencji ufologicznych w 2001 roku opublikował deklarację dla wszystkich organizacji i badaczy oraz wierzących w UFO na świecie, aby oficjalnym dniem wspólnych obchodów Światowego Dnia UFO był dzień 2 lipca.
Macie pomysł, jak świętować taki wyjątkowy dzień?
W regionie kujawsko-pomorskim również mieliśmy kilka dziwnych przypadków, które tłumaczone były działaniami istot pozaziemskich. Chyba najbardziej znanym są piktogramy na polu w Wylatowie. Pierwszy pojawił się tu latem 2000 roku. Od tamtego czasu wieś przyciąga rzesze turystów, badaczy, ufologów i organizacji "ufologicznych".
"Kosmiczne Wylatowo" trafiło na listę 15 największych atrakcji województwa kujawsko-pomorskiego opublikowaną przez "Newsweek". Znajdziemy tu między innymi: Biskupin, pałac w Lubostroniu, Mysią Wieżę w Kruszwicy, ciuchcię w Żninie i tężnię w Inowrocławiu.
Czytaj e-wydanie »