Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin gimnazjalny 2018 [ODPOWIEDZI]- test przyrodniczy. Co jeszcze powtórzyć?

AMN, AIP
Egzamin gimnazjalny 2017 - test przyrodniczy. Co jeszcze powtórzyć?
Egzamin gimnazjalny 2017 - test przyrodniczy. Co jeszcze powtórzyć? Dawid Lukasik
Egzamin gimnazjalny 2018 - test przyrodniczy uważany jest za najtrudniejszy. Arkusz z przyrody to dla wielu uczniów spore wyzwanie - sprawdza wiedzę z kilku przedmiotów: biologii, chemii, fizyki i geografii. Co było trudne? Co warto jeszcze powtórzyć przed egzaminem gimnazjalnym 2018 z przedmiotów przyrodniczych?

ODPOWIEDZI I ARKUSZE CKE Z MATEMATYKI

ODPOWIEDZI I ARKUSZE CKE Z CZĘŚCI PRZYRODNICZEJ

Egzamin gimnazjalny 2018 - test przyrodniczy

Średnio polscy gimnazjaliści z tej części uzyskali rok temu 50 proc. punktów. Na czym stracili najwięcej?

Egzamin Gimnazjalny 2017. Jakie pytania? [PRZECIEKI, QUIZ, PYTANIA]

Pierwszy dzień próbnych egzaminów gimnazjalnych z Operonem - wypowiedź dyrektor Gimnazjum nr 14 we Włocławku.

Biologia

Jak podaje Centralna Komisja Egzaminacyjna, w 2016 roku uczniowie mieli problemy już z pierwszym zadaniem z arkuszu - z biologii. Składało się ono z dwóch części. Najpierw, na podstawie opisu morfologii i warunków bytowania zaleszczotki, trzeba było dokonać klasyfikacji tego gatunku. Choć podpowiedź była w tekście, niestety, niektórzy po przeczytaniu nazwy zaleszczotki, organizmu im nieznanego, zniechęcili się do dalszej analizy tekstu.

- Natomiast w drugiej części uczniowie mieli wykazać się znajomością budowy pajęczaków oraz wiedzą na temat stosunków pokarmowych - wskazuje Małgorzata Prabucka, nauczycielka biologii. - Ale uczniowie nie bardzo mogli skojarzyć słowo pożyteczność (to informacja, która znalazła się w tekście) z drapieżnictwem. Uważali, że te dwa słowa się wykluczają.

Egzamin Gimnazjalny 2017. Jakie pytania? [PRZECIEKI, QUIZ, PYTANIA]

Jakie były pytania na egzaminie gimnazjalnym z części przyrodniczej? Poniżej znajdziecie arkusze, pytania i odpowiedzi z egzaminu gimnazjalnego 2017.

Egzamin gimnazjalny nie jest tak przewidywalny jak matura. Arkusze w kolejnym roku nie są kopią arkuszy z ubiegłych lat. Zadania dotyczą wielu tematów, w każdym roku nieco innych, i tak naprawdę nie da się „pod niego” uczyć matematyki. Rozwiązanie setek zadań z poprzednich lat na niewiele się w tym wypadku zda. Aby otrzymać pozytywną ocenę, trzeba się po prostu systematycznie uczyć rozumowania, dobierania strategii i modeli matematycznych.

Egzamin gimnazjalny jest obowiązkowy, ale jego wyniki nie decydują o ukończeniu gimnazjum. Są natomiast brane pod uwagę przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Tegoroczny egzamin jest jednym z ostatnich, ponieważ od 1 września tego roku gimnazja będą wygaszane.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska