Emocje w meczu Zawisza Bydgoszcz - Legia Chełmża [zdjęcia kibice + mecz]

Dariusz Knopik
W meczu 9. kolejki IV ligi kujawsko - pomorskiej Zawisza Bydgoszcz pokonał Legię Chełmża 3:2. Zawiszanie prowadzili już 3:0, ale przez całą drugą połowę musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Jakuba Wituckiego. Chełmżanie zwietrzyli swoją szansę i strzelili dwa gole. Jednak gospodarze obronili minimalną przewagę i wygrali szósty mecz w sezonie. Bydgoszczanie po tym zwycięstwie zajmują trzecią pozycję. Legioniści znajdują się na 12. miejscu. Tomasz Czachorowski
W meczu 9. kolejki IV ligi kujawsko - pomorskiej Zawisza Bydgoszcz pokonał Legię Chełmża 3:2. Bydgoszczanie po tym zwycięstwie zajmują trzecią pozycję. Legioniści znajdują się na 12. miejscu.

ZAWISZA - LEGIA 3:2
Bramki: Żyliński (8,19), Sochań (12) oraz Szprenglewski (71), Maksajdowski (80).
ZAWISZA: Michał Oczkowski - Stoppel, Witucki, Orlicki, Czyżniewski - Dahms, Sochań - Prejs, Mielcarek, Jaskólski (69. Mateusz Oczkowski) - Zyliński (69. Kozłowski).
LEGIA: Ciesielski - Widz, Kocieniewski, Górski, Etmański, Szprenglewski, Pawkin, Górniak (55. Bocian), Knaak (55. Maksajdowski), Dormowicz, Horna.

Zawiszanie grali bez Kamila Żylskiego, swojego najlepszego strzelca, który musiał pauzować za kartki. Świetnie zastąpił go Tomasz Żyliński, który strzelił dwa gole. Trzeciego dodał Korneliusz Sochań. Gdy po blisko 20 minutach gospodarze prowadzili 3:0 wydawało się, że kolejne gole są kwestią czasu.

Wszystko zmieniło się pod koniec pierwszej połowy kiedy czerwoną kartkę zobaczył Jakub Witucki. Osłabienie zawiszan wykorzystali rywale, którzy strzelili dwa gole. W emocjonującej końcówce bydgoszczanie obronili skromne prowadzenie.

To była szósta wygrana Zawiszy w sezonie, którzy zajmują trzecie miejsce w tabeli. Legioniści są na 12. pozycji.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0