https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Encyklopedia Borów

Tekst i fot. Anna Maria
Autorzy i wydawcy książek, albumów, folderów i informatorów poświęconych powiatowi tucholskiemu i Borom Tucholskich wzięli udział w "Promocjach wydawnictw regionalnych".

     Organizatorem spotkania była Miejska Biblioteka Publiczna, a współorganizatorami: Borowiackie Towarzystwo Kultury, Urząd Miejski oraz gminne biblioteki z Cekcyna, Gostycyna i Śliwic. Pretekstem do promocji było ukazanie się w końcu ubiegłego roku nowej książki Wacława Kozłowskiego "Rzemiosło tucholskie na przestrzeni wieków".**- Postanowiliśmy zebrać wszystkie tytuły, które na przestrzeni ostatnich lat ukazały się na naszym regionalnym rynku wydawniczym - powiedziała dyrektorka biblioteki Elżbieta Bukowska.
     Jednym z gości był prof.
Włodzimierz Jastrzębski, który chwalił Tucholę za przychylną atmosferę dla badań naukowych.
     - Jako historyk regionalista z wieloma regionami współpracowałem, ale nigdy tak dobrze, jak z Tucholą - powiedział. Swoją twórczość prezentowali:
Jan Sabiniarz, ks.**Franciszek Kamecki, Alina i Kazimierz Wajdowie, Marek Sas, Adam Bloch, Bartosz Puchowski i Elżbieta Ziółkowska. Stoiska z wydawnictwami regionalnymi przygotowali: Park Narodowy Bory Tucholskie, Zaborski Park Krajobrazowy, Lasy Państwowe, Wydawnictwo "Region", gminy: Cekcyn, Gostycyn i Śliwice, Borowiackie Towarzystwo Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Po wysłuchaniu prezentacji była okazja do rozmów z autorami, zapoznania się z publikacjami i kupienia książek.
     zdjęcie**- stoisko
     Magdalena Kochanowska pokazuje wydawnictwa Parku Narodowego "Bory Tucholskie".
     zdjęcie - kochanowska
     

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska