Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ferie zimowe 2024 przedłużone? Oto kalendarz roku szkolnego i harmonogram dni wolnych od szkoły

OPRAC.:
Magdalena Walczak-Grudzka
Magdalena Walczak-Grudzka
Dariusz Gdesz
Ferie zimowe 2024 mogą zostać przedłużone? Taka sytuacja zdarzała się już w ubiegłych latach. Czy może się powtórzyć także w tym roku? Czy ferie zimowe 2024 zostaną przedłużone? Okazuje się, że tak - nieco dłuższe ferie zimowe mają uczniowie niektórych szkół w Kujawsko-Pomorskiem. Zobacz harmonogram dni wolnych od szkoły w 2024 roku.

Ferie zimowe 2024 zostaną przedłużone?

Ferie zimowe trwają zawsze 2 tygodnie i przypadają w styczniu i lutym. Ferie zimowe 2024 odbywają się w kilku turach a terminy ferii zimowych są różne dla różnych województw. O terminach ferii zimowych decyduje Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu.

Ferie zimowe 2024 dla uczniów z województwa kujawsko-pomorskiego rozpoczynają się 12 lutego i potrwają do 25 lutego.

Okazuje się jednak, że ferie zimowe mogą zostać przedłużone! Dłuższe ferie zimowe mieli uczniowie między innymi w 2011 roku w niektórych szkołach i przedszkolach z powodu chorób. W niektórych szkołach i przedszkolach w całej Polsce absencja sięgała wtedy nawet pięćdziesięciu procent. Dzieci chorowały, oddziały szpitalne były wypełnione po brzegi a przedszkola i szkoły świeciły pustkami. Uczniowie mieli wówczas przedłużone ferie przymusowo.

Przedłużone ferie zimowe mieli także w 2017 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Teklinowie. Winna była awaria nowoczesnego pieca. W klasach było bardzo zimno - ok. 12-13 stopni. Właśnie ze względu na niskie temperatury dyrektor placówki odwołała zajęcia, wykorzystując tak zwane "dyrektorskie dni wolne od nauki". Uczniowie mieli dzięki temu o tydzień dłuższe ferie.

Ostra zima była też powodem przedłużenia ferii w woj. lubuskim. Dzieci z Kościeniewicz miały dłuższe ferie, jednak gdy tylko zrobiło się cieplej, przedłużone ferie musieli odpracować.

Dłuższe ferie zimowe 2024?

Ferie zimowe 2024 w Kujawsko-Pomorskiem trwają do 25 lutego. Okazuje się, że niektórzy uczniowie szkół w naszym regionie również mają dłuższe ferie. W wielu szkołach w Bydgoszczy podjęto decyzję o odwołaniu lekcji w piątek 9 lutego w związku z awarią w Elektrociepłowni Bydgoszcz.

Również uczniowie z Torunia rozpoczynają ferie zimowe nieco szybciej. W związku z protestem rolników zaplanowanym na 9 lutego i zapowiadanymi dużymi utrudnieniami w ruchu i komunikacji miejskiej zdecydowano o zawieszeniu lekcji w Toruniu. Piątek, 9 lutego to dzień wolny w zdecydowanej większości toruńskich szkół średnich. Uczniowie liceów, techników oraz szkół branżowych mają zawieszone zajęcia ze względu na protesty rolników. W tych typach placówek oświatowych spora część uczniów to młodzież spoza Torunia, która z powodu blokad dróg nie mogłaby dotrzeć na lekcje i z nich wrócić.

Kiedy dyrektor może skrócić lekcje? W jakich sytuacjach lekcje mogą zostać zupełnie odwołane? Zobacz koniecznie:

Godzina lekcyjna trwa 45 minut. W uzasadnionych przypadkach dyrektor szkoły może zawiesić lekcje lub skrócić zajęcia do minimum 30 minut. Kiedy dyrektor może skrócić lekcje? W jakich sytuacjach lekcje mogą zostać zupełnie odwołane? Sprawdź teraz szczegóły w naszej galerii >>>>>

Skrócone i odwołane lekcje w szkole. W takich sytuacjach lek...

Harmonogram dni wolnych od szkoły w 2024 roku. Oto kalendarz roku szkolnego

W 2024 roku będzie sporo dni wolnych od szkoły. Najbliższa po feriach zimowych przerwa w nauce - wiosenna przerwa świąteczna z okazji świąt wielkanocnych - trwać będzie od 28 marca do 2 kwietnia 2024 roku.

Wakacje w 2024 roku potrwają od 22 czerwca do 31 sierpnia. Ostatnim dniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych będzie piątek 21 czerwca 2024 roku.

Zobacz teraz kalendarz roku szkolnego - oto harmonogram dni wolnych od szkoły w 2024 roku:

W roku 2024 będzie sporo dni wolnych od szkoły. Oto terminy, kiedy przypadają dłuższe przerwa od szkoły - zobacz harmonogram roku szkolnego >>>>>

Ferie zimowe 2024 - zmiany w terminach. Oto harmonogram dni ...

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska