Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Festiwal Celtycki Gotyk. Zapisz się na warsztaty

(MJ)
Jeśli lubisz ruch i dobrą zabawę, a do tego jesteś ciekaw innych kultur, to propozycja dla Ciebie!

Trwają zapisy na warsztaty tańców irlandzkich i bretońskich, które odbędą się w ramach festiwalu "Celtycki Gotyk Toruń 2012". Impreza rozpocznie się 24 maja i potrwa trzy dni. Program warsztatów jest bardzo bogaty, a przy tym bezpłatny i adresowany do wszystkich chętnych bez względu na wiek i stopień zaawansowania. Nauka będzie prowadzona od podstaw.

Przeczytaj także:Weekend w mieście - sprawdź gdzie się bawić**

- Skoczne i żywiołowe tańce irlandzkie stanowią charakterystyczny, tradycyjny element kultury celtyckiej - wskazuje Malwina Wołoszyn ze Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych "tARTak", które jest organizatorem festiwalu. Jednymi z bardziej popularnych są tańce céili, czyli tradycyjne tańce gaelickie, które tańczy się podczas piątkowych i sobotnich wieczorów w większości irlandzkich miast i wiosek. Taniec bretoński z kolei od średniowiecza był elementem łączącym i jednoczącym wspólnotę ludzką, dawał poczucie więzi i konsolidacji, był rytuałem, a nie tylko i wyłącznie rozrywką, jak ma to miejsce w dzisiejszym pędzącym świecie.

Jak wygląda program warsztatów? 24 i 25 maja wieczorem w klubie Bunkier odbędzie się zabawa taneczna do muzyki na żywo połączona z nauką podstawowych kroków tańców irlandzkich i bretońskich. Początek potańcówek o godz. 20 (czwartek) i o godz. 18 (piątek).

Festiwalową sobotę (26 maja) już o godz. 10 rozpoczną warsztaty prowadzone przez jedynego w Polsce nauczyciela tańca irlandzkiego z certyfikatem TCRG - Annę Tillak oraz toruński zespół tańców irlandzkich Beltaine. Z tańcami bretońskimi zapoznają uczestników Marta Tomczak i Krzysztof Rogulski, organizatorzy balfolków "Folk w Forcie" w Poznaniu, a przy tym stali bywalcy zagranicznych warsztatów i imprez folkowych. Zajęcia odbędą się w Muzeum Etnograficznym.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy na warsztaty. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 maja pod numerem telefonu 601 889 385 oraz adresem e-mail [email protected]. Kto pierwszy, ten lepszy.

Nauce tańca towarzyszyć będą wykłady poświęcone celtyckiej kulturze muzycznej.
Więcej informacji na stronie www.celtyckigotyk.art.pl.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska