Smaki Kujaw i Pomorza - Sezon 4 odcinek 35:

Finał Miss Polonia 2021/2022 po raz pierwszy zorganizowano we Włocławku
W 2022 roku finał konkursu Miss Polonia 2021/2022 odbył się 27 maja w Hali Widowiskowo-Sportowej OSiR we Włocławku. Wydarzenie było transmitowane na antenie TVP2. W finale znalazło się dwadzieścia kandydatek, które walczyły o koronę i tytuł najpiękniejszej Polki. Widzowie mogli zobaczyć je między innymi w strojach kąpielowych i sportowych czy sukniach wieczorowych i ślubnych.
Klaudia Andrzejewska z Włocławka wśród pięciu najpiękniejszych Polek
Wśród finalistek konkursu Miss Polonia 2021/2022 znalazła się także włocławianka Klaudia Andrzejewska. Była jedyną kobietą z województwa kujawsko-pomorskiego, która walczyła o tytuł najpiękniejszej. Przypomnijmy, że włocławianka znalazła się w gronie pięciu najpiękniejszych Polek i otrzymała także tytuł Miss Polonia Delia Cosmetics. Warto dodać, że Klaudia Andrzejewska będzie reprezentowała Polskę w konkursie Miss Intercontinental 2022. Galę konkursu zaplanowano na piątek 14 października 2022 roku.
Tyle Włocławek wydał na działania promocyjne związane z finałową galą konkursu Miss Polonia
Tegoroczny finał konkursu Miss Polonia zorganizowano we Włocławku. Nasze miasto po raz pierwszy było gospodarzem wydarzenia, ale Urząd Miasta Włocławek nie był jego organizatorem. W budżecie miasta, na działania promocyjne związane z tą imprezą, zaplanowano kwotę do 130 tysięcy złotych netto.
Z informacji nadesłanej przez włocławski ratusz, już po finałowej gali, wynika że wydatkowana kwota na realizację usługi polegającej na promocji miasta podczas trwania ogólnopolskiego konkursu piękności pn. „Miss Polonia 2021”, nie była wyższa od zaplanowanej i wyniosła poniżej 130 000,00 złotych netto.
Takie korzyści daje organizowanie wielkich imprez w mieście
Organizowanie w miastach dużych imprez, które cieszą się zainteresowaniem nie tylko lokalnej społeczności, są okazją między innymi do promocji i rozpoznawalności miasta. Pomagają też budować jego pozytywny wizerunek. Są też szansą na większy napływ turystów.
- Imprezy organizowane w miastach oraz regionach, takie jak: festiwale, pikniki, koncerty, targi, wystawy wraz z imprezami towarzyszącymi w oryginalny i niekonwencjonalny sposób przedstawia miasto i jego atuty, a przede wszystkim służy integracji i zacieśnieniu więzi z otoczeniem wewnętrznym i zewnętrznym, przynosząc konkretne i długofalowe korzyści, przyczyniając się do budowania pozytywnego wizerunku miasta. Oprócz tego typu wydarzenia są okazją do przemyślenia, w jakim kierunku ma się rozwijać miasto lub region. Główną korzyścią z organizacji wielkich wydarzeń ma być przeważnie wzrost świadomości i rozpoznawalności miasta goszczącego. Związana jest z tym możliwość kreowania popytu na inne dobra i usługi miasta, np. związane z turystyką, handlem oraz nieruchomościami – zaznacza Angelika Wyrąbkiewicz, rzeczniczka prasowa prezydenta Włocławka.