Finał pierwszej ligi nie dla Jokera Świecie

Jakub Keller
Zawodniczki Jokera nie zagrają o zwycięstwo w 1. lidze. Rywalkami świecianek w meczu o 3. miejsce będzie zespół WTS Solna Wieliczka. Jakub Keller
Siatkarki Jokera Mekro/Energremont Świecie przegrały drugi mecz półfinałowy z Proximą Kraków i nie zagrają w finale 1. ligi.

Jokerki pojechały do Krakowa z misją odrobienia strat z pierwszego spotkania półfinałowego, w którym uległy Proximie 1:3. Podopieczne Andrzeja Nadolnego przegrały jednak drugie spotkanie półfinałowe i pozostaje im tylko walka o 3 miejsce.

O determinacji i woli zwycięstwa może świadczyć choćby pierwszy set, w którym to Joker wygrał do 30, broniąc przy tym aż sześć piłek setowych!

Drugi set padł łupem miejscowych, które od początku mozolnie budowały przewagę. Momentami wynosiła ona cztery oczka, lecz siatkarki Jokera zdołały złapać jeszcze kontakt i przez moment przegrywały już tylko jednym punktem, doprowadzając do stanu 14:13. Ostatecznie to jednak zespół Proximy zwyciężył w tej partii.

Najlepsze szlaki rowerowe w naszym regionie [zdjęcia]

Porażka w drugiej odsłonie bardzo pozytywnie wpłynęła na świecianki, które pokazały w trzecim secie prawdziwą lekcję gry. Przyjezdne zaczęły od prowadzenia 0:4 i sukcesywnie powiększały przewagę, wygrywając ostatecznie do 15.

Zespół Proximy, by uniknąć udziału w trzecim, decydującym meczu musiał więc wygrać dwa pozostałe sety. Tak też się stało. Czwartą odsłonę, mimo ambitnej postawy podopiecznych Andrzeja Nadolnego krakowianki wygrały 25:21. Przez dłuższy czas wynik w tej partii oscylował w okolicy remisu. Dopiero od stanu 21:20 Proxima delikatnie odskoczyła i zdołała doprowadzić do tie-break, gdzie już nieco pewniej pokonały zespół Jokera Mekro/Energoremont Świecie 15:7.

W spotkaniu o 3. miejsce lidze Joker zmierzy się z WTS Solna Wieliczka. Pierwszy mecz odbędzie się 1 kwietnia w Wieliczce. Rewanż tydzień później w Świeciu.

Sportowe Podsumowanie pomorska.pl - 27 marca 2017.