https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Freestyle motocross na Stadionie X-lecia

(Joanna Grzegorzewska)
Stadion X-lecia, symbol minionej epoki, po 25 latach stanie się sceną takiej właśnie międzynarodowej rywalizacji i to z Ronnie Rennerem w roli głównej
Stadion X-lecia, symbol minionej epoki, po 25 latach stanie się sceną takiej właśnie międzynarodowej rywalizacji i to z Ronnie Rennerem w roli głównej Fot. materiały Red Bull
Na Stadionie X-lecia odbędą się zawody freestyle motocross. Gwiazdą będzie Ronnie Renner, który właśnie pobił pewien rekord świata.

Ronnie Renner, gwiazda freestyle motocross, ustanowił rekord świata w najwyższym skoku na motocyklu! Impreza odbyła się w Santa Monica, w USA, ale wyczyny Rennera i jego kolegów będziemy mogli podziwiać również w Polsce.
A dokładniej w Warszawie, na Stadionie X-lecia. Będzie to pierwsza po 25 latach impreza na tym obiekcie i ostatnia...

Wróćmy jednak do Rennera.

Księga Guinessa czeka
Na kalifornijskim molo stanął specjalnie skonstruowany qarter-pipe, czyli wykonana z ocynkowanej blachy i sklejki oraz licząca 20 metrów szerokości i 8 metrów wysokości rampa (ustawienie jej na zajęło fachowcom dobę), z której Ronnie Renner na oczach ponad 20 tysięcy fanów wybił się na wysokość 18 metrów.

Rennerowi udało się to dopiero w szóstym, nieplanowanym skoku, na który zdecydował się w ostatniej chwili (podczas pięciu pierwszych prób udało mu się wyskoczyć "tylko" na 16,63 metrów).

Ustanowienie nowego rekordu świata (skok zgłoszony został do księgi rekordów Guinessa), odbyło się w ramach projektu Red Bull Experiment, w którym udział biorą najlepsi sportowcy na świecie, wykonując jedyne w swoim rodzaju sportowe wyczyny.

Skok Ronnie Rennera był już trzecią odsłoną tego projektu. Podczas poprzednich edycji Red Bull Experiment:
- Robbie Maddison pobił rekord długości lotu na motocyklu, przelatując z prędkością 154 km na godzinę dystans 98 metrów
- Kevin Robinson jako pierwszy w historii zawodnik BMX wzbił się na wysokość ponad 8 metrów.

Impreza na pożegnanie
Ronniego Rennera będzie można zobaczyć podczas światowego finału serii Red Bull X-Fighters - zawodów we freestyle motocross, które odbyć się mają 6 września na Stadionie X-lecia w Warszawie.

Impreza pierwszy raz w swojej historii zawita do Polski a nawet do tej części Europy. Ale i powód tek wizyty nie jest byle jaki, bo żegnanie legendy, symbolu minionej epoki, Stadionu X-lecia właśnie. Więc?

Od wczoraj można kupić bilety na to sentymentalne pożegnanie (między innymi w "empikach" oraz na www.ticketpro.pl) o czym uprzejmie informuje:
Joanna Grzegorzewska

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska