https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2024. Wyróżnienia dla osób i firm z pow. inowrocławskiego i mogileńskiego. Zdjęcia

Dominik Fijałkowski
W Toruniu odbyła się Gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wśród wyróżnionych nie brakowało przedstawicieli powiatów inowrocławskiego i mogileńskiego
W Toruniu odbyła się Gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wśród wyróżnionych nie brakowało przedstawicieli powiatów inowrocławskiego i mogileńskiego Szymon Zdziebło dla UMWKP
W środę, 12 czerwca, w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu odbyła się gala, podczas której wręczono Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Uhonorowano nimi ludzi kultury, nauki, sportu biznesu, a także osoby promujące województwo i walczące o środowisko naturalne. Przyznano również nagrody za całokształt działalności, a także wyróżnienia specjalne za nowe, szczególnie istotne dla rozwoju regionu inicjatywy.

Podczas gali marszałek Piotr Całbecki i Elżbieta Piniewska, przewodnicząca sejmiku wojewódzkiego wręczyli ogółem 27 nagród i 56 wyróżnień, w tym jedno specjalne.

Wśród uhonorowanych nie brakowało przedstawicieli powiatów inowrocławskiego i mogileńskiego

I tak, w kategorii gospodarka wyróżniono firmę Darchem Cosmetics z Mogilna za dynamiczny rozwój w 2023 roku, dzięki inwestycji zrealizowanej na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej;

Z kolei w kategorii kultura wyróżniony został Piotr Turowski (Instytut Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu) za organizację wydarzeń kultywujących pamięć o wywodzącym się z Inowrocławia kardynale Józefie Glempie.

W kategorii edukacja wyróżniona została Małgorzata Wojciechowska, nauczycielka w pracowni teatralno-literackiej Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu, za prowadzenie Teatru Akcja i wyreżyserowanie spektaklu "Papusza wierszem pisana", którego premiera odbyła się w 2023 roku.

Natomiast w kategorii nauka, badania naukowe, postęp techniczny wyróżniono zespół naukowców, w skład którego wchodzi Marcin Woźniak, dyrektor Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, za opracowanie w ramach ogólnopolskiego projektu badawczego monografii "Wczesnośredniowieczne grodziska w Polsce. Powiat inowrocławski. Województwo kujawsko-pomorskie". Zespół tworzą ponadto: prof. dr hab. Wojciech Chudziak, dr Marcin Weinkauf, dr hab. Jacek Bojarski, dr Ryszard Kaźmierczak, mgr Piotr Błędowski, mgr Dorota Bienias , mgr Joanna Sawicka, mgr Monika Freygant-Dzieruk i mgr Marcin Woźniak.

Przedstawiciele powiatów inowrocławskiego i mogileńskiego wyróżnieni zostali w kategorii ochrona środowiska naturalnego. A są to: Piotr Bandurski z Inowrocławia, bosman Przystani Kajakowo-Żeglarskiej ZHR Inowrocław-Mątwy (za ekologiczną aktywizację i edukację mieszkańców powiatu inowrocławskiego w przystani nad Notecią) oraz Józef Drzazgowski, prezes Stowarzyszenia Ekologicznego Eko-Przyjezierze, za dwadzieścia lat działalności na rzecz ochrony środowiska na terenie powiatu mogileńskiego i Pojezierza Gnieźnieńskigo.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska