Przeciwko piratom drogowym włocławska policja wykorzystuje już nie tylko radary, ale fotoradar i wideorejestratory. Ostatnio Komenda Miejska dostała opla vectrę, który wraz z wideorejestratorem służy "drogówce" do namierzania kierowców, którzy pędzą przez miasto z prędkością większą niż dozwolona "pięćdzisiątka".
Policjanci nie kryją zadowolenia z tego, że mogą już nie tylko umieszczać fotoradary na statywach, ale także na słupach w mieście i w powiecie. Włocławscy kierowcy wiedzą, że urządzenie to często bywa umieszczane na ulicy Toruńskiej we Włocławku oraz w podwłocławskim Modzerowie. Efekt? Wyraźne zmniejszenie prędkości przez tych, którzy za mocno wciskają pedał gazu. Niestety, fotoradar jest wykorzystywany we Włocławku nie tak często, jak tego chciałaby policja drogowa. A to dlatego, że urządzenie jest wypożyczane także policjantom z Lipna i Radziejowa.
Bardzo pracochłonną obróbką zdjęć, wykonanych przez fotora-dar, nie zajmują się już w Komendzie Miejskiej we Włocławku policjanci, lecz cywile. Funkcjonariusze natomiast zajmują się resztą - wypisywaniem mandatów za popełnione wykroczenia. Zmiany organizacyjne dokonane przez komendanta miejskiego podinspektora Mirosława Wiśniewskiego polegające m. in. na przekazaniu sekcji dochodzeniowo-śledczej spraw związanych z wy- padkami i jazdą po pijanemu dały taki efekt, że więcej patroli wyjeżdża na nasze drogi. W sekcji ruchu drogowego pracuje 32 policjantów. Komendant zapewnia, że bedzie nadal starał się o wzmocnienie obsady "drogówki". To konieczność, bo samochodów z roku na rok przybywa, a drogi, jakie są, każdy widzi.