MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gmina Cekcyn dostanie fundusze na budowę sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej

Anna Klaman
Anna Klaman
Umowy na dotacje wręczał marszałek Piotr Całbecki
Umowy na dotacje wręczał marszałek Piotr Całbecki fot. Andrzej Goiński/UMWKP
Umowę dofinansowania wręczono dziś w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

Cekcyn jest jedyną gminą w powiecie tucholskim, która dostanie z tego rozdania unijnego środki na budowę sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej. 3 mln 100 tys. zł pozwolą na wybudowanie infrastruktury w Kruszce.

Łącznie blisko 90 milionów złotych trafi do kujawsko-pomorskich gmin na budowę lub modernizację ujęć i stacji uzdatniania wody, wodociągów, sieci kanalizacyjnych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków.
Umowy dofinansowania wręczyli dziś przedstawicielom samorządów gminnych marszałek Piotr Całbecki, wicemarszałek Zbigniew Sosnowski i członek zarządu Aneta Jędrzejewska.

Dotacje na realizację projektów pochodzą z zarządzanych przez marszałkowską administrację środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW).

- Inwestycje, na które trafia dofinansowanie, znacząco poprawiają standard życia. Budowa nowych i modernizacja istniejących systemów gospodarki wodno-ściekowej oznaczają lepszą wodę w kranach, ale także troskę o stan środowiska naturalnego. To zadania kosztowne, z którymi samorządy gminne mogłyby sobie bez wsparcia nie poradzić – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

[polecane]24183753,24189077;1;[/polecane]
Najwyższa dotacja - pięć milionów złotych – posłuży budowie gminnej oczyszczalni ścieków w Rogowie w powiecie rypińskim. Blisko 4,8 mln złotych trafi na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków i sieci wodociągowej oraz przebudowę stacji uzdatniania wody na terenie gminy Mogilno, a na rozbudowę oczyszczalni ścieków w miejscowości Kucerz oraz budowę odcinka sieci wodociągowej z przyłączem wodociągowym w miejscowości Przywieczerzyn Kolonia samorząd gminy Lubianie (powiat włocławski) otrzymał blisko 4,7 mln złotych.

- Środki z PROW na lata 2014-2020 przyznane dotąd na inwestycje w dziedzinie gospodarki wodno-ściekowej na terenach wiejskich pozwoliły na wybudowanie lub przebudowę łącznie ponad 170 kilometrów sieci kanalizacyjnych oraz 100 kilometrów systemów zaopatrzenia w wodę - informuje Beata Krzemińska, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego.

Wybudowano także 2024 przydomowe oczyszczalnie ścieków, powstało lub przebudowano 12 ujęć wody i 44 stacje uzdatniania wody.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska