Duża rewolucja w PKP. Zmiany także dla pasażerów.
Przypomnijmy, gmina wiejska Chełmno kupiła od Banku Spółdzielczego Budynek.
- Rozmowy trwały rok, we wrześniu kupiliśmy budynek - mówi Krzysztof Wypij, wójt gminy Chełmno. - Na początku roku miało zostać podpisane przekazanie, ale z powodu pandemii koronawirusa wszystko się wydłużyło. We wrześniu podpisaliśmy umowę i nabyliśmy budynek za 2 mln 320 tys. złotych.
Gmina za budynek płacić będzie ratami - przez osiem lat.
Pięć miesięcy na remont dawnej siedziby Banku Spółdzielczego w Chełmnie
- Bez oprocentowania - dodaje Krzysztof Wypij. - Wycena rzeczoznawcy na ten obiekt opiewała na 2,8 mln złotych. Udało nam się go kupić, po negocjacjach, taniej o niemal pół miliona złotych. Bank obniżył nam cenę. Miasto już deklaruje, że kiedy się przeprowadzimy, to odkupi od nas naszą obecną siedzibę.
Wójt planuje przenosiny w kwietniu 2021 roku.
GS Stolno chce sprzedać tan budynek
- Wielkich remontów w siedzibie po banku nie planujemy, ale trochę zmian musi zostać wykonanych - podkreśla Krzysztof Wypij. - Raczej to będzie odświeżenie, kosmetyka niż kapitalny remont. Zaplanowaliśmy na to w budżecie 350 tys. złotych. I na wyposażenie. Kupić również musimy nowe meble, bo tylko część z obecnej siedziby planujemy zabrać. Zgodnie z harmonogramem, firma, która wyłonimy w przetargu, na przeprowadzenie remontu będzie miała pięć miesięcy. W budynku zmieści się również opieka społeczna, która obecnie nie mieści się w urzędzie gminy. Deklarację wynajmu pomieszczeń złożył też Związek Gmin Powiatu Chełmińskiego. Budynek, w którym mieści się ten Związek obecnie, GS Stolno planuje sprzedać. Dla nas to zawsze jakieś pieniądze z czynszu, a dla nich korzystniej chyba, że będą mieli siedzibę w mieście. Tutaj przyjeżdża więcej mieszkańców powiatu niż do Stolna, przy okazji pozałatwiają sprawy związane z odpadami.
Z zewnątrz budynek po BS nie zmieni się. Elewacja nie zostanie odmalowana, gdyż - jak mówi wójt - jest czysta i na razie wygląda dobrze.
