Golub-Dobrzyń. Nasi szachiści podbijają Bydgoszcz

(AWE)
Patryk Sokołowski uczy się w podstawówce. Jednak na bydgoskim turnieju ograł w szachy zawodników, którzy byli dużo wyżej w klasyfikacji. Ale to nie jedyne sukcesy naszych szachistów.

W bydgoskim turnieju najwięcej - bo aż 49 - uczniów walczyło w grupie do 12 lat. Wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 najlepiej wypadł w tej grupie Jeremiasz Figurski, który zajął dobre, 12 miejsce i 5,5 pkt.

Kacper Jarzębowski zajął 27 m-ce zdobywając 4 pkt. Obaj szachiści zdobyli tym samym IV kategorię szachową - czyli drugi "szczebel" w tradycyjnej szachowej klasyfikacji.

W bardzo silnej grupie do 18 lat zagrał Patryk Sokołowski. - W zasadzie był bez szans na wygranie chociażby jednej partii - mówi Wiesław Dąbek, instruktor, który przygotowuje golubsko-dobrzyńskich szachistów. - A jednak ograł 2 zawodników z V i III kategorią szachową i zajął 6. miejsce.

XXVII Turniej Szachowy Juniorów "Ferie 2010" trwał 2 dni - od 18 do 22 stycznia.