Gwiazdy na planie filmu w Bysławku

  Gwiazdy na planie filmu w Bysławku

  (jw)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dawid Ogrodnik i Piotr Głowacki na planie filmu Discopolo w uroczych zakątkach gminy Lubiewo.

  Dawid Ogrodnik i Piotr Głowacki na planie filmu Discopolo w uroczych zakątkach gminy Lubiewo. ©Lidia Sokal

  W gminie Lubiewo ruszyły zdjęcia do filmu fabularnego o fenomenie disco polo.
  Dawid Ogrodnik i Piotr Głowacki na planie filmu Discopolo w uroczych zakątkach gminy Lubiewo.

  Dawid Ogrodnik i Piotr Głowacki na planie filmu Discopolo w uroczych zakątkach gminy Lubiewo. ©Lidia Sokal

  W środę padł pierwszy klaps na planie filmu "Discopolo" w reżyserii Macieja Bochniaka. Fabularnej produkcji o kulturowym i socjologicznym fenomenie, który porwał miliony Polaków. W rolach głównych zobaczymy najzdolniejszych polskich aktorów młodego pokolenia - Dawida Ogrodnika, Piotra Głowackiego oraz Joannę Kulig.

  "Discopolo" to opowiedziana dynamicznie i z iście tarantinowską ironią, historia młodych utalentowanych muzyków, którzy w brawurowy sposób osiągają szczyty list przebojów. To także opowieść o stanie świadomości, jaki towarzyszył Polakom w początkach wolnego rynku, kiedy wszystko wydawało się możliwe.
  Dawid Ogrodnik i Piotr Głowacki wcielą się w role młodych muzyków, którzy napędzani brawurą i marzeniami o sławie, zakładają zespół discopolowy. Joanna Kulig, która widzieliście w filmie "Sponsoring", wystąpi w roli eterycznej gwiazdy discopolo. Partnerować im będą między innymi Tomasz Kot, Jacek Koman, Iwona Bielska i Janusz Chabior. Drugoplanowe role zagrają także współczesne gwiazdy disco polo: Tomasz Niecik, Robert Klatt z zespołu "Classic" oraz Radosław Liszewski, lider grupy "Weekend".

  Film wyreżyseruje Maciek Bochniak, autor głośnego pełnometrażowego dokumentu "Miliard szczęśliwych ludzi" o chińskiej przygodzie zespołu "Bayer Full".

  Scenariusz do "Discopolo" Bochniak napisał wspólnie z Mateuszem Kościukiewiczem, także debiutującym w roli scenarzysty. "Discopolo" to w założeniu kino międzygatunkoweProducentem filmu jest Stanisław Tyczyński, prezes i właściciel Alvernia studios.

  Zdjęcia do filmu realizowane będą w trzech województwach: kujawsko-pomorskim, mazowieckim i pomorskim. - Zdjęcia w naszej gminie będą kręcone w Klonowie, na moście żelaznym na Zalewie Koronowskim, w Wielonku na promie i nad jeziorem w Bysławku - mówi Wioletta Szymczak z wydziału promocji w urzędzie.

  Ostatni klaps na planie filmu padnie pod koniec września, w Warszawie. Premiera zaplanowana jest na przyszły rok.


  Czytaj e-wydanie »
  Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018