HOKEJ HALOWY: Rozpoczęły się Mistrzostwa Europy z udziałem graczy Pomorzanina Toruń

(DARK?
Krystian Makowski zdobył bramkę, a Maciej Masierak zadebiutował w oficjalnym meczu reprezentacji. Polacy na razie pewnie wygrywają.

5    Polska    (2)
    2    Szkocja    (1)

Bramki: Dutkiewicz (8 - krótki róg), Wybieralski (12), Makowski (31), Kmieć (38), Mikuła (40).

5    Polska    (4)
    4    Słowacja    (0) **

Bramki**: Dutkiewicz (4, 12 - k. r., 25 - k. r.), Mikuła (5, 15).

Polska: Chyła, Masierak - Dutkiewicz, Wybieralski, Janiszewski, Rachwalski, A. Mikuła - Makowski, Marcinkowski, Kmieć, Szyplik.

Polacy zaczęli mistrzostwa od trudnego meczu ze Szkotami, którzy mieli być jednym z naszych głównych rywali do upragnionego awansu do elity. Pomimo prowadzenia 2:0 nasi laskarze dali sobie strzelić dwa gole. Jednak ostatnie 10 minut w ich wykonaniu było bardzo dobre. Niezwykle cennego gola strzelił torunianin Makowski, co dało nam prowadzenie.

Jeszcze łatwiej przyszła wygrana nad Słowacją. Znakomita i skuteczna pierwsza połowa zadecydowała o naszej wygranej. Zwycięstwo było by jeszcze bardziej okazałe, ale pecha miał Makowski, który trafił piłką w słupek, a kilka jego strzałów szczęśliwie obronił słowacki bramkarz.

W ostatnich 5 minutach polskiej bramki strzegł Maciej Masierak, na co dzień golkiper Pomorzanina, dla którego był to pierwszy oficjalny mecz w reprezentacji. W obu meczach grali także pozostali dwaj torunianie - Maciej Janiszewski i Karol Szyplik.

W sobotę ostatnie mecze w grupie. Polacy zagrają ze Szwecją.

Pozostałe wyniki: grupa A: Szwajcaria - Białoruś 2:1, Portugalia- Anglia 1:4, Białoruś - Anglia 1:9, Portugalia - Szwajcaria 1:6.

1.    Anglia    2    6    13:2

2.    Szwajcaria    2    6    8:2

3.    Portugalia    2    0    2:10

4.    Białoruś    2    0    2:11

Grupa B: Słowacja - Szwecja 3:6, Szkocja - Szwecja 3:2.

1.    Polska    2    6    10:2

2.    Szwecja    2    3    8:6

3.    Szkocja    2    3    5:7