https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Hydro-Vacuum wśród najlepszych

Maryla Rzeszut
Inżynierowie z działu rozwoju i wdrożeń - Sebastian Predel (z lewej) i Zbigniew Karbowski przy prawie gotowej tłoczni ścieków. Inż. Predel jest projektantem pompy (na pierwszym planie - niebieskie), wchodzącej w skład tej tłoczni.
Inżynierowie z działu rozwoju i wdrożeń - Sebastian Predel (z lewej) i Zbigniew Karbowski przy prawie gotowej tłoczni ścieków. Inż. Predel jest projektantem pompy (na pierwszym planie - niebieskie), wchodzącej w skład tej tłoczni. fot. Maryla Rzeszut
Wysokie, 16. miejsce w rankingu gazety "Rzeczpospolita" na najbardziej nowoczesne firmy w Polsce, zajęło grudziądzkie "Hydro-Vacuum".

Jerzy Kossowicz, dyrektor ds. rozwoju Hydro-Vacuum:

Jerzy Kossowicz, dyrektor ds. rozwoju Hydro-Vacuum:

- Młodzi, wykształceni ludzie mogą także w Grudziądzu znaleźć szanse na rozwój i realizowanie się w pracy. Przynajmniej nasza firma im to umożliwia.

Dzięki temu, że inwestuje w młodą, zdolną a kadrę i prace badawcze. - U nas młodzi i zdolni mają przyszłość - twierdzą szefowie zakładu.

Na 600-osobową dziś załogę "Hydro-Vacuum", aż 20 pracowników tworzy dział badawczo-rozwojowy, gdzie rodzą się nowe pomysły i nowe wyroby na europejskim poziomie technologicznym. Różnego rodzaju pompy i systemy pompowe, produkowane w Grudziądzu, zdobywają medale na międzynarodowych targach. - Zaczyna przynosić efekty to, że załoga zgodziła się przed kilku laty, by wypracowane pieniądze nie szły na dywidendy i nie zostały "przejedzone", lecz zostały zainwestowane w fabrykę - tłumaczy dyrektor ds. rozwoju Jerzy Kossowicz.

Dyrektor naczelny firmy Wojciech Grabowski jest zaś przekonany, że idąc tą drogą zakład przyciągnie kolejnych młodych, zdolnych inżynierów, by nie uciekali do innych miasta, lecz związali swoją przyszłość z Grudziądzem. - Jeszcze pensje w "Hydro-Vacuum" nie są jeszcze na takim poziomie, jak w podobnych firmach w innych miastach - przyznaje - ale ta różnica stopniowo już się niweluje. Żeby młodych zatrzymać, finansujemy im różne szkolenia, kursy, studia podyplomowe. Aktualnie dokształca się na koszt firmy 23 pracowników.

Młodzi inżynierowie, którzy mają swój wielki udział w wywindowaniu "Hydro-Vacuum na 16. miejsce w rankingu najnowocześniejszych firm w Polsce (w 2005 r - 36. miejsce) - Dominika Olszak, Sebastian Predel i Zbigniew Karbowski przyznają, że zarobki to nie wszystko. - Pracowałem w poznańskim "Cegielskim", gdzie byłem anonimowym trybikiem w wielkiej machinie, a tu już dopracowałem się w naszej branży nazwiska projektanta - tłumaczy inż Predel.

Komentarze 9

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

l
lodzia
nie zdążą Jolu, każdy spieprza jak może od takiej roboty i to nie jest złośliwe. Powstające w Grudziądzu firmy są nowoczesne a niestety odlewnia jest jaka jest.
j
jola
na pewno w tej odlewni jest ciężko ale przynajmniej zakład nie pada i wypracował sobie jakąs pozycję, jest nowoczesny. jednak daje zalodze pracę. Może wreszcie zmodernizują odlewnię, takie sa plany
B
Big D.
masz racje!! ale ten ranking nie byl o zakladzie tylko o tym ile wydaje sie w dzialach konstrukcyjno -rozwojowych, też sie zgadzam ze odlewnia pamieta czasy uuuuuuuuuuuuuuuu albo wczesniejsze, ale na niektorych wydzialach tez by sie przydalo dac nowszego sprzetu. fakt, chyba macie najacieższy kawalek chleba, pozdrawiam!!
r
rew
Pracownicy zdecydowali że dewidenty nie zostaną ""przejedzone"" - śmiechu warte kłamstwa, pracownicy zostali postawieni przed wyborem albo się zgodzą albo zostaną zwolnieni bo wtedy właśnie trwała akcja "oczyszczania szeregów". I jeszcze jedna uwaga pracownicy zmuszeni zostali również do wykupienia akcji ale o tym historia milczy. I to jest cena obecnego wysokiego miejsca na jakiejś tam liście. Siła tego zakładu to prości pracownicy zakładowej odlewni, wydziału zapomnianego przez obecnego prezesika. Teraz słyszymy że należy zmodernizować odlewnie, teraz dopiero teraz . Odlewnia to serce tego zakładu ale pan prezesik wolałby zamawiać gotowe odlewy w okolicznych odlewniach niż modernizować własną. Warunki pracy są tu ciężkie a maszyny pamiętają czasy "sredniowieczne". Pył pył i hałas porównywalny z lądowaniem saamolotów. A zarobki szkoda gadać. Pracują tu prawdziwi pasjonaci pracy i to dzięki nim HV jest na 16 miejscu. Ale kto to docenia....nikt i to jest przykre panie prezesieG.
K
KP
Gratuluję. Oby to był poczatek prawdziwego rozwoju naszego miasta. Grudziądz zasługuje na takie firmy i wielka szkoda że władze miasta (także radni - bezradni) wolą stragany i ruiny w centrum miasta.
(Anonimowy)
Nawet jak cię przyjmą, to zrezygnujesz, z różnych względów...
R
Re Her Herzfeld
Dzięki temu, że inwestuje w młodą, zdolną a kadrę i prace badawcze. - U nas młodzi i zdolni mają przyszłość - twierdzą szefowie zakładu. hahahahahahahahahahah........uhahahahaha
i
inzynier
może i w hv tak się fajnie pracuje ale przecież nie przyjmiecie wszystkich inżynierów po politechnikach kto sie załapie - ok, a reszta da dyla za granicę i tak
H
Her Herzfeld
Uhahahahahahahahahaha:) hahahahahahahahahahahaha:) Dzięki temu, że inwestuje w młodą, zdolną a kadrę i prace badawcze. - U nas młodzi i zdolni mają przyszłość - twierdzą szefowie zakładu.........................hahahahahahahahahaha:)
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska