Ekstremalne zadania
Każda drużyna musiała się wykazać wykonując pięć zadań. Organizatorzy przygotowali bardzo realistyczne i ekstremalne scenki. Pierwsze zadanie polegało na udzieleniu pomocy strażakowi, który wpadł do kanału.
Odegrano scenkę, w której dziewczyna została potrącana przez samochód. Elementem zaskoczenia dla ratowników było to, że autem jechali bandyci po napadzie na bank. Drużyny musiały poradzić sobie z ranną dziewczyną oraz postrzelonym i grożącym bronią bandytą. Kolejnym zadaniem było udzielenie pomocy przy zatrzymaniu krążenia oraz ofiarom wypadku quada.
Ostatnią przygotowaną scenką było udzielnie pomocy w patologicznej rodzinie, gdzie matka urodziła dziecko, które nie oddycha, a ojciec się awanturuje.
Jak mówią organizatorzy mistrzostwa miały służyć podnoszeniu kwalifikacji i służb ratunkowych. Innym aspektem było promowanie systemu ratownictwa i wiedzy o udzielaniu pierwszej pomocy.
- Chcieliśmy pokazać, że potrafimy działać i współpracować - mówi Grzegorz Jakubowski, organizator mistrzostw.
Sytuacje przygotowane przez organizatorów były bardzo realistyczne.
Oni wypadli najlepiej
Wśród ratowników medycznych najwięcej punktów zdobyła reprezentacja SPZOZ w Radziejowie. Kolejne miejsca w klasyfikacji zajęli ratownicy Pałuckiego Centrum Zdrowia oraz SPZOZ w Mogilnie. Wśród strażaków najlepsi okazali się strażacy z JRG w Mogilnie. Kolejne miejsca przypadły drużynie OSP w Kłecku oraz OSP z Gębic.
Organizatorem mistrzostwa był mogileński zakład opieki zdrowotnej w Mogilnie. Współorganizatorami komenda powiatowa straży pożarnej, powiat mogileński, gmina Mogilno oraz spółka Mogilno Sport. Zawody nie mogłyby się odbyć bez pomocy firm i instytucji. Sponsorzy to: Drachpol, Operator Systemu Magazynowania Gazu, Darchem, Solino Grupa Orlen, Nadleśnictwo Miradz, Cukiernia Jamrych, W.A.S. Wietmarscher, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Poszkodowanym w Wypadkach Komunikacyjnych oraz Zapobiegania Tragediom na Drogach w Mogilnie