III liga: Kotwica Kołobrzeg - Zawisza Bydgoszcz [zapis relacji i zdjęcia]

Jakub Stykowski
Dariusz Knopik
Migawki z meczu Kotwica Kołobrzeg - Zawisza Bydgoszcz.
Migawki z meczu Kotwica Kołobrzeg - Zawisza Bydgoszcz. Jakub Stykowski
W meczu 4. kolejki III ligi Zawisza Bydgoszcz zremisował na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg 1:1. Poniżej zapis relacji na żywo oraz galeria zdjęć z meczu oraz kibiców.

KOTWICA KOŁOBRZEG - ZAWISZA BYDGOSZCZ 1:1 (0:1)
Bramki: Piotr Łysiak (56 - z rzutu rożnego) - Maciej Koziara (11).
KOTWICA: Pogorzelec - Gawron (80. Staroń), Łysiak, Chromiński (64. Cempa), Kalupa, Goncerz, Aleksiuk (46. Rościszewski), Kojazda, Koźlik, Jagodziński (80. Bartoś), Obst.
ZAWISZA: Dumieński - Wędzelewski, Jastrzembski, Paliwoda, Witucki (72. Sochań), Oczkowski - Piekuś (72. Brzeziński), Maciejewski, Koziara Mielcarek - Okuniewicz (67. Żylski).

Koniec meczu. Dziękujemy za obecność. Zawisza po dobrym meczu remisuje z Kotwicą 1:1. Niebawem galeria zdjęć ze spotkania oraz materiały wideo.

90+6 - Koniec meczu. Pokaz fajerwerków z okazji 75. rocznicy powstania Kotwicy.

90+6 - Kotwica atakuje i wywalcza kolejny róg. Ale piłka ląduje w rękach Dumieńskiego.

90+3 - Rożny dla Zawiszy. Po główce Jastrzembskiego piłkę złapał Pogorzelec.

90 - Żółta kartka dla Mielcarka i o chwili żółtko dla Maciejewskiego. Sędzia przedłuża mecz o sześć minut

89 - Ze świetnej strony pokazał się Koziara. Najpierw po jego strzale piłkę zmierzającą do bramki wybił głową jeden ze stoperów. Po chwili pomocnik Zawiszy zakręcił piłkę z rogu, ale czujny był Pogorzelec.

88 - Zawiszanie przenieśli ciężar gry na połowę Kotwicy i dążą do zdobycia zwycięskiej bramki

85 - Okres nerwowej gry z obu stron

80 - Dwie zmiany w Kotwicy. Boisko opuścili Gawron i Jagodziński, a na placu meldują się Staroń i Bartoś

78 - Zakotłowało się pod bramką Kotwicy po akcji Sochania z Koziarą. Zawiszanie mają dwa rożne. Z dystansu przymierzył potężnie Mielcarek, ale trafił w stopera Kotwicy

76 - Żółta kartka dla Dumieńskiego za opóźnianie gry

72 - Dwie zmiany w Zawiszy. Na boisko wchodzą Brzeziński i Sochań, którzy zastępują Witucki i Piekuś.

70 - Bardzo dobra interwencja Dumieńskiego po główce Koźlika.

67 - Zmiana w Zawiszy. okuniewicza zastąpił Żylski.

64 - Zmiana w Kotwicy. Cempa zmienił Chromińskiego.

62 - Po akcji Wędzelewskiego Zawisza ma róg. Po chwili kolejny rożny.

56 - Kotwica wyrównuje. Zawisza stracił kuriozalnego gola. Z rzutu rożnego zakręcił Piotr Łysiak, piłka minęła wszystkich skaczących i bramkarza bydgoszczan i po odbiciu się od słupka wpadła do siatki

54 - Żółtą kartką został ukarany Okuniewicz. Zawodnik Zawiszy uniemożliwił rozegranie wolnego.

51 - Z dystansu strzelał Piekuś, ale w środek bramki.

Prezentujemy pierwsze zdjęcia z boiska i trybun - zapraszamy do naszej galerii.

46 - Świetna akcja Zawiszy po lewej stronie. Mielcarek z Oczkowskim ograli rywali i dograli do Piekusia, który próbował przelobować Pogorzelca, ale bramkarz Kotwicy końcami palców odbił piłkę

46 - Zawiszanie rozpoczęli drugą połowę. W Kotwicy jedna zmiana. Rościszewski zastępuje Aleksiuka.

Koniec pierwszej połowy. Po pierwszych 45 minutach Zawisza prowadzi 1:0 po golu Macieja Koziary. Niebiesko-czarni są dobrze zorganizowani w defensywie. Przy każdej okazji wyprowadzają ataki. Dopisuje też im szczęście. Z relacją wracamy za około kwadrans.

45 - Sędzia doliczył minutę

41 - To mógł być drugi gol dla Zawiszy. Koziara zagrał na wolne pole do Oczkowskiego. Ten zdecydował się na mocny strzał z narożnika pola karnego, ale nie trafił w bramkę

40 - Pierwsza żółta kartka. Koziara faulem przerwał akcję Kotwicy i sędzia pokazał mu żółtko.

35 - Goncerz znalazł się sam przed Dumieńskim, ale strzelił delikatnie i bramkarz Zawiszy nie miał problemów ze złapaniem piłki.

30 - Przy piłce częściej są gospodarze. Zawiszanie są dobrze zorganizowani i bronią dostępu do swojej bramki. Na trybunach trwa pojedynek na gardła fanów obu zespołów

25 - Mogło być 1:1. Pozostawiony bez opieki Kalupa główkował z kilku metrów blisko słupka.

20 - Wolny dla Zawiszy po faulu na Koziarze. Po wrzutce w pole karne doszło do serii główek piłkarzy z obu stron. Po chwili jeden z obrońców mocnym wykopem zażegnał niebezpieczeństwo.

15 - Rzut wolny dla Kotwicy około 25 metrów na wprost bramki Zawiszy. Uderzenie Chromińskiego głową odbił Okuniewicz.

11 - Zawisza obejmuje prowadzenie! Po wyrzucie piłki z autu Koziara zdecydował się na strzał z dystansu i pokonał bramkarza Kotwicy!. To pierwszy gol zawiszan w tym sezonie. Fani czekali na niego 281 minut!

10 - Świetna akcja Zawiszy. W jej finale Wędzelewski wpadł w pole karne i strzelił blisko słupka. Pogorzelec odbił piłkę na róg. Po dośrodkowaniu wybił piłkę na aut.

8 - Koziarza wywalczył rzut wolny około 30 metrów. Jednak dośrodkowanie padło łupem bramkarza Kotwicy

6 - W odpowiedzi strzelał Piekuś. Piłka odbiła się od jednego z obrońców, ale bramkarz Kotwicy poradził sobie z rykosztem.

5 - Kapitalna interwencja Dumieńskiego, który jedną ręka zatrzymał strzał Jagodzińskiego!

2 - Pierwszy wolny dla Kotwicy. Dośrodkowywał Łysiak, a główkował Obst. Szczęście przy bydgoszczanach, bo piłka w niewielkiej odległości minęła słupek

1 - Pierwszy gwizdek. Zaczęli gospodarze

Przed meczem
Witamy serdecznie z Kołobrzegu, gdzie o 19:46 rozpocznie się mecz Kotwica - Zawisza. W Kołobrzegu święto, bo klub obchodzi rocznicę 75-lecia powstania. Miejscowi fani świętują. Zawiszan wspiera około setka fanów niebiesko-czarnych.