III liga: Stilon wciąż na fali, Lechia wciąż w dołku, a Carina z sensacyjnym zwycięstwem

Paweł Górski
W 26. kolejce ponownie zapunktowali piłkarze Stilonu Gorzów
W 26. kolejce ponownie zapunktowali piłkarze Stilonu Gorzów Bogusław Sacharczuk
W 26. kolejce III ligi autorami największej sensacji zostali piłkarze Cariny Gubin, którzy niespodziewanie pokonali jednego z kandydatów do awansu – MKS Kluczbork. Oprócz gubinian pełną pulę zainkasował również Solar Home Stilon Gorzów.

Lechii nie udało się przełamać

Podział punktów w Częstochowie

Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański udała się do Częstochowy na mecz z okupującymi strefę spadkową rezerwami Rakowa. Obu zespołom przydałaby się w tym spotkaniu pełna pula, lecz skończyło się bezbramkowym remisem. Drużyny dobrze zagrały w defensywie, co potwierdza końcowy wynik. Niemniej miały one kilka dogodnych okazji bramkowych, ale żaden z golkiperów ani razu nie skapitulował.

Czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo Stilonu

Solar Home Stilon Gorzów miał za zadanie pokonać u siebie ostatni w tabeli LZS Starowice Dolne. I tak właśnie się stało, choć zaczęło się sensacyjnie – od gola dla gości w drugiej minucie autorstwa Adama Setli. Niespełna pół godziny później z rzutu karnego wyrównał Adrian Łuszkiewicz i do przerwy panował remis 1:1.

Po przerwie Stilonowcy postanowili nie zostawiać niczego przypadkowi i od pierwszego gwizdka sędziego ruszyli do ostrego szturmu. W 56 minucie Adam Mączyński zapewnił gorzowianom prowadzenie, a w końcowej fazie meczu ekipę przyjezdną dobili Emil Drozdowicz i Maksym Bohdanov. Dzięki temu Stilon pewnie zwyciężył 4:1.

Więcej o meczu:

Pniówek odrobił straty

O cenne punkty w Pawłowicach walczyła AstroEnergy Warta Gorzów, która mierzyła się z tamtejszym Pniówkiem. Do przerwy szło po myśli gorzowian – w 44 minucie prowadzenie 1:0 zapewnił im Igor Lewandowski. Przed drugą odsłoną trener gospodarzy zdecydował się jednak wykonać trzy zmiany w składzie i to właśnie wprowadzony wówczas na boisko Oskar Skrzyniarz doprowadził do remisu w 64 minucie. Kolejne słowo również należało do piłkarzy ze Śląska – w końcowej fazie meczu na 2:1 dla Pniówka strzelił Dawid Hanzel. Gospodarzom nie przeszkodziła również czerwona kartka, którą w doliczonym czasie gry obejrzał Michał Płowucha. Na odrobienie strat było już stanowczo za późno i Warta wróciła do Gorzowa bez punktów.

Carina zwyciężyła u trzeciej drużyny w tabeli

Niemałą sensację sprawiła Carina Gubin, która w delegacji pokonała zajmujący miejsce na ligowym podium MKS Kluczbork. Lepiej zaczęli jednak gospodarze, którzy po kwadransie gry objęli prowadzenie dzięki trafieniu Michała Płonki. Niespełna 20 minut później gubinianie doprowadzili do wyrównania – rzut karny wykorzystał wówczas Denis Matuszewski.

W drugiej połowie nie wszystko szło po myśli piłkarzy z Gubina, gdyż od 75 minuty musieli grać w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Mateusza Szeli. Osłabienie wcale nie przeszkodziło jednak gubinianom, którzy niewiele później przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dokonał tego w 81 minucie Dominik Więcek, wykorzystując dogranie Przemysława Haraszkiewicza. Tym samym Carina niespodziewanie zainkasowała niezwykle ważne trzy punkty.

Raków II Częstochowa – Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański 0:0

• Raków II: Bieszczad – Krzyżak, Mesjasz, Jurczyński, Malinowski (od 45 min Nowakowski), Myszor, Gacek, Kucharczyk (od 66 min Olejnik), Mras (od 75 min Łukasiewicz), Masiak (od 75 min Wireński), Nocoń.
  • Odra: Szafer – Skałecki, Semianczuk, Wawrzyniak, Żukowski, K. Koppenhagen (od 64 min Grzymisławski), Kobiela (od 70 min Jóźwiak), Stachurski (od 70 min Draczyński), Łoboda, Bełycz (od 64 min Walków), Skiba (od 64 min Urbański).
  • Żółte kartki: Olejnik – Stachurski, Semianczuk.

Solar Home Stilon Gorzów – LZS Starowice Dolne 4:1 (1:1)

• Bramki: Łuszkiewicz (28 z rzutu karnego), Mączyński (56), Drozdowicz (80), Bohdanov (90+4 z rzutu karnego) – Setla (2).
  • Stilon: Czajor – Olszewski (od 76 min Kaniewski), Wenerski, Mączyński, Bohdanov – Łuszkiewicz – Matuszewski (od 66 min Gibert), Wiśniewski, Vaskou (od 82 min Grudnik), Kaczor (od 76 min Kopeć) – Drozdowicz.
  • LZS: P. Kowalczyk – K. Kowalczyk, Kozłowski, Trochanowski (od 58 min Grądowski), Zozulia (od 75 min Konstanty) – Roguła (od 58 min Zychowicz), Czajkowski (od 62 min Nowosielski), Dabo, Rakowski – Setla, Skowron.
  • Żółte kartki: Vaskou, Bohdanov – Skowron, Dabo.

Pniówek Pawłowice – AstroEnergy Warta Gorzów 2:1 (0:1)

• Bramki: Skrzyniarz (64), Hanzel (88) – Lewandowski (44).
  • Pniówek: Zapała – Budzik, Ciszewski (od 46 min Herman), Hanzel, Lachendro (od 46 min Kasperowicz), Płowucha, Sobierajewicz, Szatkowski (od 68 min Warnecki), Szkatuła, Topolewski (od 46 min Skrzyniarz), Weis (od 89 min Glenc).
  • Warta: Wiśniewski – Winkel (od 72 min Hrabski), Chiperi (od 59 min Nakano), Lewandowski (od 85 min Chepovoi), Bielawski, Marchel, Gardzielewicz, Borek (od 59 min Stańczak), Rybicki, Trepczyński, Majerczyk.
  • Żółte kartki: Skrzyniarz, Szkatuła – Trepczyński, Majerczyk.