https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jarmark Wielkanocny na chełmińskim rynku i świąteczne strojenie drzewka. Zdjęcia

Monika Smól
Chełmno - Jarmark Wielkanocny i przedświąteczne udekorowanie drzewka na rynku
Chełmno - Jarmark Wielkanocny i przedświąteczne udekorowanie drzewka na rynku Rafał Przybylski
Jarmark Wielkanocny odbył się w pierwszą niedzielę kwietnia (2.04.2023) w Chełmnie. Wcześniej udekorowano drzewko własnoręcznie robionymi pisankami. Na zdobieniu nie zabrakło dzieci i burmistrza.

Produkty lokalne, w tym różne smakołyki, a także rękodzieło, ozdoby wielkanocne - to wszystko czekało w niedzielę (2.04.2023) na tych, którzy pojawili się na chełmińskim rynku. Jarmark Wielkanocny trwał osiem godzin i każdy, kto chciał, mógł zrobić przedświąteczne zakupy i spróbować wielkanocnych potraw.

Trwa głosowanie...

Czy byłeś/byłaś świadkiem, jak pieszy wchodzi na przejście, nie patrząc, czy jedzie samochód?

Wcześniej dekorowano drzewko na rynku ozdobami przygotowanymi przez wszystkich chętnych, a wśród nich dzieci ze szkół i przedszkoli, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku czy pracowników Chełmińskiej Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Swoje dekoracje dostarczyli także pracownic: Chełmińskiego Domu Kultury, Urzędu Miasta Chełmna oraz Spółdzielni Socjalnej "Wspólna Sprawa".

W dniu zawieszania ozdób na wielkanocnym drzewku na chełmińskiej starówce przodowali przedszkolaki. Wszyscy, którzy zaangażowali swoje rodziny w realizację wydmuszek na miejskie drzewko, mogą teraz podziwiać kolorowe pisanki.

Zobaczcie zdjęcia z Jarmarku Wielkanocnego i świątecznego dekorowania drzew w Chełmnie

Ponadto, na ul. Grudziądzkiej pojawiła się wystawa pt. "Zobacz! Autyzmu nie widać", która udowadnia, że choć inni, jesteśmy bardzo podobni. Bohaterami zdjęć są osoby ze spektrum autyzmu, które dzielą się swoimi pasjami, jakże powszechnymi i lubianymi przez osoby.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kultura i rozrywka

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska