Zobacz wideo. Paulo Sousa nowym trenerem polskiej kadry
- Pierwszy etap będzie najbardziej pracochłonny – powiedział Krzysztof Ośka, kierownik OSiR. - W jego trakcie powstanie boisko piłkarskie z naturalną nawierzchnią o wymiarach 100 na 64 metrów, a więc wymiarach boiska trzecioligowego. Ponadto pojawi się bieżnia tartanowa o nawierzchni mondo, która będzie miała sześć torów na 400 metrów i osiem torów na 100 metrów. Do tego dojdzie też pozostała infrastruktura lekkoatletyczna czyli rzutnie, skocznie i ogrodzenie.
Projektant do 15 lutego ma opracować dokumentację techniczną. Będzie ona przedstawiona Polskiemu Związkowi Lekkiej Atletyki i Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej. Według wstępnych szacunków realizacja pierwszego etapu inwestycji ma kosztować około 6-7 milionów złotych. Miasto zamierza podjąć starania o dotację ze źródeł zewnętrznych. Prace na stadionie powinny rozpocząć się najpóźniej wiosną 2022 roku.
W drugim etapie modernizacji stadionu na miejscu obecnego orlika i tak zwanego bocznego boiska z naturalną nawierzchnią pojawić się ma pełnowymiarowa płyta ze sztuczną trawą.
W trzecim etapie ma powstać nowy obiekt socjalny oraz bieżnia rozgrzewkowa oraz oświetlenie.
Czwarty to rozbiórka istniejących trybun i budowa nowych, a także montaż nowego ogrodzenia.
Jeśli uda się przeprowadzić zadanie, stadion w Golubiu-Dobrzyniu zostanie będzie spełniał normy kategorii IV A. Oznacza to, że będą się mogły tu odbywać mistrzostwa Polski juniorów; a także zmagania regionalne.
